Przedświąteczna wyprzedaż -20% lub więcej na 10 000+ produktów | Zaoszczędź →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Jak stworzyć idealne palenisko ogrodowe

Od dłuższego marzyło mi się palenisko ogrodowe, które będzie miało swoje stałe miejsce. Przestrzeń, w której będzie można upiec kiełbaski lub rozpalić ogień w chłodniejsze noce, aby się ogrzać. Kiedyś mieliśmy przenośne palenisko, z którego jednak korzystaliśmy sporadycznie.
Wbudowane palenisko na tarasie

Wbudowane palenisko na tarasie

Jak stworzyć skryte palenisko na tarasie?

Rozwiązaniem dla nas okazało się wbudowane palenisko, które umieściliśmy na podium (tarasie) znajdującym się na końcu ogrodu. Wybraliśmy czarny przenośny model z pokrywą Cattara Teide, ø 88,5 cm.

Wykonanie:
1. W tarasie wytnij odpowiedni otwór tak, aby krawędź paleniska opierała się na deskach. Specjalnie wybraliśmy ten typ paleniska, ponieważ szersza krawędź sprawia, że wszystko wygląda ładnie i schludnie.
2. Usuń podkład z tarasu (lub jakikolwiek inny rodzaj wypełniacza, który masz pod tarasem), aby palenisko zmieściło się w wyciętym otworze.
3. W miejsce podkładu umieść drobny kruszony kamień, który będzie stanowił dobrą bazę dla paleniska i dopasuje się do jego kształtu.
4. Nie wykorzystaliśmy dolnej części – podstawy pod palenisko. Mój mąż wywiercił otwory w dolnej części paleniska, aby deszczówka mogła spływać.

Możemy przykryć palenisko stołem, gdy nie jest używane i nadal korzystać z tarasu w standardowy sposób ze stolikiem z palet na przekąski lub dekoracje.

Palenisko ogrodowe z pokrywą

Palenisko ogrodowe z pokrywą

Palenisko, kiedy jest używane

Palenisko, kiedy jest używane

Dekoracje zewnętrzne i jak sprawuje się palenisko ogrodowe

Jak oceniamy palenisko po kilku tygodniach użytkowania?
• Palenisko jest praktyczne. Kiedy chcemy cieszyć się ogniem, możemy łatwo odsunąć stół na kółkach i zacząć piec kiełbaski, chleb i pianki marshmallows.
• Kolejną zaletą jest pokrywa. Zapobiega ona rozprzestrzenianiu się żaru na zewnątrz.
• Palenisko wykonane jest z wysokiej jakości materiału i ma ładny design.

Rady, jak udekorować przestrzeń wokół:
• Otoczenie udekorowaliśmy dużą ilością kwiatów w rattanowych i ceramicznych donicach.
• Kwiaty w wazonach, lampion DIY i tekstylia, a także drewno przygotowane na ognisko nadały przestrzeni przytulny charakter.
Wbudowane palenisko można łatwo przykryć stołem na kółkach

Wbudowane palenisko można łatwo przykryć stołem na kółkach