Menu
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanie20 zł dla CiebieKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Trendy wśród wzorów na 2022 rok

Zmiany zachodzą nie tylko w modzie, meblach i kolorystyce, ale także we wzornictwie. Zobacz desenie, które będą zdobić dywany, prześcieradła, poduszki i inne tekstylia domowe w 2022 roku.

Wzory dywanów

1. trend:

Orientalny wzór

Dywany orientalne, często określane mianem perskich, to spuścizna tysiącletniej tradycji nawiązującej do jednego z wielu dziedzictw Orientu. Nadają wnętrzu ponadczasowość i elegancję. Wyróżniają się głównie jasnymi i ziemistymi odcieniami, takimi jak pomarańczowy, czerwony, żółty, brązowy i beżowy.

2. trend:

Wzór vintage

Kolejnym hitem są dywany w stylu vintage, które pokochają wszyscy koneserzy przeszłości. Mimo to, wzór nadaje się również do nowoczesnych wnętrz. Wyglądają jak perełki przekazywane z pokolenia na pokolenie i są stylizowane na starsze, niż są w rzeczywistości. Ornamenty vintage pojawiają się na dywanach raczej w neutralnych i ziemistych odcieniach.

3. trend:

Wzór „trójwymiarowy”

Iluzję 3D na dywanach tworzą odmienne długości włosów oraz różne kolory i materiały. Nie tylko świetnie się prezentują, ale są także bardzo praktyczne – mała plamka będzie niewidoczna gołym okiem. Zwykle zakończone są frędzlami.

Wzory tekstyliów

1. trend:

Cyfrowy nadruk na poduszkach

Rekordy popularności biją poduszki dekoracyjne z nadrukowanymi postaciami kobiecymi, minimalistycznymi sylwetkami czy dziełami sztuki. Na Bonami znajdziesz wiele modnych poduszek marek Minimalist Cushion Covers oraz Kate Louise.

2. trend:

Strukturalny wzór

Kolejnym trendem są minimalistyczne haftowane detale. Z najlepszej strony pokażą się we wnętrzach w stylu boho, ale możesz śmiało wprowadzić je do nowoczesnego wnętrza w stylu scandi.

3. trend:

Wzór kwiatowy

Niech się kwieci, nie tylko w ogródku, ale również na pościeli i poduszkach! Stawiaj na palmy, duże liście monster, paprocie, pnącza, jaskrawe orchidee, ale także na maki i kwitnące drzewa. Jeśli chcesz poeksperymentować, nie ograniczaj się tylko do tekstyliów w sypialni, ale zmień zasłony lub obrus w jadalni.

Okryj pozostałe trendy na 2022 rok