-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

Wszystko o zakupach
Polski

Sofy do pierwszego mieszkania a sofy na całe życie

Sofa to mebel potrzebny w każdym mieszkaniu, ale na różnych etapach życia oczekujemy od niego czegoś innego. Czasami musi spełniać rolę łóżka lub miejsca do przechowywania, a innym razem ma być dużą i stylową chlubą salonu. Jaka kanapa odpowiada aktualnie Tobie?

1. Pierwsza wspólna kanapa

Wynająłeś właśnie ze swoją drugą połówką pierwsze wspólne gniazdko lub cieszysz się szalonymi latami ze współlokatorami? Mieszkanie wcale nie musi być duże, ważne jest, by było dobrze urządzone.

Pierwszą sofę kupuje się tak, aby zniósł to budżet. Przez parę lat będzie dobrze Ci służyć, przenocujesz na niej gości i schowasz pościel. Nie będzie z Tobą aż do emerytury, ale to dobrze. Twój gust i wielkość przestrzeni wokół Ciebie będą się zmieniać na przestrzeni lat.

Do codziennego nocowania

Jeżeli w Twoim mieszkaniu nie mieści się łóżko i sofa, postaw na kompromis. Wybierz taką kanapę, która sprawdzi się także jako łóżko. W takich modelach nie śpisz na twardszej, dodatkowej części (to dobre rozwiązanie do okazjonalnego spania), ale na klasycznym materacu.

Funkcjonalność przede wszystkim

Przy wyborze weź pod uwagę schowek, dzięki któremu nie będziesz potrzebować tylu szaf lub komód. Sofa może być mała, ponieważ dodatkowe miejsca do siedzenia możesz rozwiązać dodając do niej pufy, fotel i poduchy. Dobrze sprawdzą się też futonowe sofy, które będą wygodnym miejscem do siedzenia i leżenia.

2. Większe mieszkanie

Być może właśnie kupiłeś swoje M4 lub powiększyła Ci się rodzina i potrzebujesz większego mebla. W takim przypadku opłaca się zainwestować w solidną sofę, która zniesie wizyty gości i tupot stópek oraz łapek.