20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanie20 zł dla CiebieKoszyk

Sofa we wnętrzu w stylu glamour

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Jeżeli marzy Ci się urzekający i ekstrawagancki salon, także sofa powinna spełniać te wymagania. Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad, a spełnienie Twoich wnętrzarskich życzeń będzie na wyciągnięcie ręki.

Razem z nami zajrzyj do mieszkania czeskich modelek Hany Drozdovej i Karolíny Mališovej, która podzieliła się z z nami kilkoma uwagami i inspirującymi radami na temat wyboru kanapy do nowoczesnego wnętrza w stylu glamour.

Jakie kryterium grało kluczową rolę przy wyborze sofy?

„To była miłość od pierwszego wejrzenia. Normalnie raczej kierowałabym się w stronę beżowej czy szarej kanapy, ale kiedy zobaczyłam ten styl i kolor, wszystko było przesądzone."

1. rada Bonami

Postaw na sprawdzone kształty

Sofy w stylu glamour charakteryzują się obłymi kształtami. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka wydają się być niezwykle wygodne. Tak też jest w rzeczywistości. Najwygodniejszy będzie narożnik z szerokim siedziskiem. Warto wybierać pikowane modele. Nutkę luksusu wniosą natomiast pozłacane nóżki.

Co było największym wyzwaniem?

„To, żeby sofa zmieściła się w mieszkaniu :) Chciałam także, aby była rozkładana i aby czasami można było przenocować na niej gości. Ważnym kryterium była oczywiście wygoda. Model, który wybrałam spełnił wszystkie te życzenia."

2. rada Bonami

Przygaszone kolory i subtelne tony

Ze względu na to, że styl glamour jest dość kobiecy, paleta kolorów do tego nawiązuje. Idealnie sprawdzi się na przykład bordowy. Unikaj jednak wyraziście różowego, który razem ze złotymi dodatkami mógłby sprawiać tanie wrażenie oraz przyćmić inne elementy. Szmaragdowy i ciemnoniebieski kolor natomiast wniosą odrobinę elegancji, a szarości będą idealną bazą dla innych kolorów.

Z czego nie warto rezygnować wybierając sofę?  

„Według mnie zasadnicza kwestia to materiał, który wiele wytrzyma. Nie wyobrażam sobie mieć na przykład zmechaconej tkaniny lub pękającego i odrywającego się skórzanego obicia. Przy wyborze trzeba więc myśleć nie tylko o estetyce, ale także żywotności i łatwości utrzymania w czystości."

Odkryj więcej kanapowych inspiracji