Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Rozmowa z designerką: Ema Traplová

Jak postrzega pracę projektantki wnętrz i jakie są jej ulubione produkty na Bonami? Sprawdź, co na ten temat ma do powiedzenia designerka Ema.

Poznajmy sięEma Traplová

Ema ukończyła kierunek projektowania wnętrz na Wydziale Sztuki i Designu Uniwersytetu Jana Ewangelisty Purkyniego w Uściu nad Łabą. W czasie studiów spędziła rok w Walencji, gdzie umocniła się jej miłość i podziw dla południowego stylu życia.

W swoich projektach chętnie łączy pozornie sprzeczne elementy, z których tworzy jednolitą i elegancką całość. Jej pasją są także rośliny pokojowe, które są nieodłączną częścią jej projektów zarówno w przestrzeniach komercyjnych, jak i prywatnych.

Nie mam nic przeciwko skandynawskiemu stylowi, ale wierzę, że i reszta świata ma wiele do zaoferowania w dziedzinie wystroju wnętrz.

Jaki jest Twój ulubiony trend wnętrzarski i dlaczego?

Cieszę się, że we wnętrzach zaczynają pojawiać się także inne nastroje, nie tylko ten północny. Nie mam nic przeciwko skandynawskiemu stylowi, ale wierzę, że i reszta świata ma wiele do zaoferowania w dziedzinie wystroju wnętrz. Moim ulubionym trendem jest łączenie różnych stylów i elementów.

Dlaczego warto skorzystać z usług projektanta wnętrz?

To szybkie i efektywne rozwiązanie, które nie wymaga od klienta inwestycji czasu i energii w gruntowny remont. Specjalista w stosunkowo krótkim czasie tworzy projekt na miarę potrzeb klienta.

W jaki sposób taka współpraca ułatwia dopracowanie wnętrza?

Nawet jeśli mamy dokładną wizję przemiany wnętrza, projektant jest w stanie z zachowaniem wymaganego dystansu ją dostosować i zrealizować. W wielu przypadkach proponuje on rozwiązanie, które jest dla klienta wygodne, funkcjonalne, ale i zaskakujące.

Jakie są największe błędy, jakie ludzie popełniają przy urządzaniu domu, czego powinniśmy unikać?

Złe oświetlenie i ściany pomalowane w zbyt „oryginalny” sposób. Harmonijne wnętrze łatwiej osiągnąć wykorzystując neutralne odcienie. Można wybrać jeden lub dwa bardziej wyraziste kolory, a następnie pracować z nimi we wnętrzu. Wybierając oświetlenie do pomieszczenia należy wybrać różne miejsca na różny typ oświetlenia (do pracy, klimatyczne itp.) oraz nie zapominać zarówno o intensywności światła, jak i cieple jego barwy.

Jakie marki są Twoimi ulubionymi na Bonami?

Hiszpański design w wydaniu marki Kave Home jest prosty, pomysłowy, kolorowy, naturalny i elegancki.

Produkty kolejnej hiszpańskiej marki – Teulat wyróżniają się minimalistycznymi kształtami, a jednocześnie są pomysłowe i barwne.

Jakie są Twoje ulubione produkty Bonami, które lubisz wykorzystywać w swoich projektach?

Stolik, który idealnie sprawdza się w eleganckich i industrialnych wnętrzach.

Lampa ta jest elegancka, ale wnosi do wnętrza także naturalne faktury.

Klasyczne krzesło o eleganckim kształcie. Proste, ale piękne.

Stół jako piękny element wnętrza, który zwraca uwagę, ale nie przytłacza.