-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

Wszystko o zakupach
Polski

Rozgrzej wnętrze z puszystymi dywanami

Chcesz codziennie budzić się w przytulnym domu? Wraz z nadchodzącą jesienią w naszych szafach pojawiają się sezonowe ubrania – w tym roku zadbajmy, aby i wnętrze przystosowało się do zmieniającej się pory roku. Jak się do tego zabrać? Na pomoc przyjdą nam koce, poduszki, a przede wszystkim mięciutkie dywany!

Kieruj się materiałem i gęstością włókien

Dywany z wysokim włosiem odpowiadają za lepszą izolację termiczną, ponieważ świetnie odgradzają zimną podłogę od stóp. Zmarzluchom polecamy bezkonkurencyjne wełniane dywany – nie tylko ocieplają wnętrze, ale również tłumią hałasy. Jeśli jednak masz w domu czworonoga, zdecyduj się na model, który będzie łatwiej wyczyścić i wysuszyć.

Wypróbuj dywany z wysokim włosiem

Za wysokie włosie uważamy te o długości 25 mm i więcej. Należą do nich puszyste dywany shaggy, które tworzą przyjemną barierę między zimną podłogą a Twoimi stopami. Są bardzo miłe w dotyku i sprężyste.

Opracuj strategię rozmieszczenia

Odkryte podłogi mogą być naprawdę piękne, ale żadna bosa stópka nie lubi przemykać rano po zimnym parkiecie lub kafelkach. Przy łóżku, obok sofy, przed umywalką, w kuchni lub na tarasie – umieść dywany wszędzie tam, gdzie często chodzisz bez skarpet. Do kuchni wybieraj wytrzymałe modele, które można szybko i bez problemu wyprać w pralce.

Postaw na futerka

Nawet mieszkanie w bloku można podrasować tak, aby przypominało górską chatę. Dzięki milionom cienkich włókien futerka i skórki ładnie się błyszczą oraz wyglądają bardzo elegancko. Do wyboru masz naturalne skóry, np. owcze, a także syntetyczne zamienniki, tak samo przyjemne w dotyku.

Daj szansę ciepłym kolorom

Wystrój w dużej mierze zależy od palety odcieni, które współgrają ze sobą w danym pomieszczeniu. Ziemiste tony wprowadzą do wnętrza o wiele więcej ciepła niż np. zimna biel. Postaw na czerwony, brązowy, pomarańczowy lub nasycony żółty dywan i optycznie podkręć temperaturę!