Menu
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanie20 zł dla CiebieKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Szukasz ciepłej pościeli? Postaw na flanelę lub mikroplusz

W zimie łóżko wydaje się być najprzyjemniejszym miejscem na świecie. Dużo poduszek, ciepła kołdra i puchate koce to to, o czym marzymy wówczas najbardziej. A jeżeli tu i tam pojawi się jeszcze jakieś futerko, możesz przestać martwić się zimą.

Zainspiruj się, jak stworzyć sypialnię idealną na najchłodniejszą porę roku.

1.

Wybierz stylową pościel

Z pościeli w neutralnych odcieniach nie musisz rezygnować nawet w najchłodniejszym czasie w roku. Mimo że są one raczej zimne, będą doskonałą bazą do łączenia jej ze świątecznymi akcentami oraz dodatkami w odcieniach brązów, zieleni i koloru bordowego, które ocieplą całość.

2.

Łącz różne poszewki na poduszki

Gładki aksamit, sztruks o wyraźnej strukturze czy wełna merino – to idealne materiały do zimowej sypialni. Szczególnie dobrze prezentować się będą poduszki z długim włosiem, które zachęcają do tego, aby się do nich przytulić. Nie bój się zestawiać ze sobą poduszek dekoracyjnych o innej teksturze. Jeżeli dopasujesz całość kolorystycznie, efekt będzie wyśmienity.

3.

Postaw na puchate koce i pledy

Czy jest jakiś lepszy moment na sprawienie sobie dzierganego koca niż zima? Praktycznym dodatkiem będzie także narzuta na łóżko. O tej porze roku docenisz szczególnie te pikowane. Dzięki nim łóżko wygląda schludniej, a także chronią one kołdrę przed kurzem oraz stanowią dodatkową warstwę do przykrycia się w najchłodniejsze noce.

4.

Ciepła kołdra to podstawa

Nie popełnisz błędu wybierając poduszki lub kołdry z pierzem, ale dla alergików zdecydowanie polecamy sztuczne włókna. Warto skupić się na gęstości włókien, która w wypadku najcieplejszych kołder wynosi 400 g/m². Praktyczne będą też wersje całoroczne.

5.

Otul się flanelową pościelą

Po jaką pościel sięgnąć, kiedy temperatury spadają poniżej zera? Po flanelową! Wybierając ją skup się na gęstości włókien, najlepiej około 160 g/m². Dobrze sprawdzi się także pościel z mikropluszu, która jest bardzo przyjemna w dotyku.

Więcej porad i pomysłów do sypialni