-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

Wszystko o zakupach
Polski

Projektantka radzi. Jak znaleźć miejsce w małym mieszkaniu

Nawet urodzony minimalista może zupełnie stracić głowę w ciasnej kawalerce. A co dopiero my, zwykli śmiertelnicy? Gdzie, na tak niewielkiej powierzchni, schować sezonowe rzeczy, ręczniki, pościele, zabawki?

Jeśli od czasu do czasu walczysz ze zbyt małym metrażem, rzuć okiem na wskazówki prosto od projektantki wnętrz ze studia Dekoroom.

1. Przedpokój i korytarz

W małym przedsionku najczęściej mamy problemy z przechowywaniem sezonowych rzeczy, takich jak kurtki zimowe, czapki i buty. 

Najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie przestrzeni aż po sufit. Postaw na wbudowaną szafę lub wieszak ścienny z półkami.

„Jeśli wolisz wkładać buty siedząc, wstaw do przedpokoju puf ze schowkiem. Zmieszczą się w nim kapcie lub zimowe akcesoria.”

„Daj szansę przestrzeni nad drzwiami i obok nich. Na półkach możesz ułożyć książki, klucze lub nawet kwiatki. Drzwi wykorzystasz do zawieszenia torebek.”

2. Kuchnia

Jeśli masz mikroskopijną kuchnię, musisz wykorzystać w niej każdy milimetr. Dobrze sprawdzą się szafki lub półki aż po sufit.

Ważna jest również organizacja w samych meblach. Tu pierwsze skrzypce powinny grać różne pojemniki, które można ustawiać jeden na drugim. Dobrym rozwiązaniem są akcesoria iDesign z kolekcji The Home Edit.

„Nie zapominaj o miejscu pod górnymi szafkami i zawieś na drążku deski, chochle lub ulubione zioła.”

„Jeśli masz wolną przestrzeń między lodówką a ścianą, możesz wsunąć w nią regał na kółkach.”

3. Salon

Jeśli toczysz boje z małym salonem, wybierz sofę ze schowkiem. Możesz przechowywać wewnątrz zapasową pościel lub kołdry.

Wskazówka: Masz rozkładaną sofę, na której śpisz? Spraw sobie lekki stolik na kółkach, który bez problemu przesuniesz.

„Meble wielofunkcyjne to evergreen w małych pomieszczeniach.”