Menu
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanie20 zł dla CiebieKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Kreatywne zabawy dla dzieci w domu

Jak sprawić, aby dzieci nie nudziły się w czasie długich przygotowań do kolacji wigilijnej lub w leniwe, świąteczne popołudnia?

Mamy dla Ciebie szereg wskazówek – typowe i nietypowe zabawy, zestawy kreatywne i łamigłówki zaciekawią nie tylko maluchy, ale i całą rodzinę.

1. Powrót do planszówek

Raz na jakiś czas można włączyć dzieciom bajkę lub udostępnić tablet. Warto mieć jednak w zanadrzu opcje zabawy z dala od cyfrowego świata.

Kreatywne spędzanie czasu świetnie wpływa na rozwój dzieci – uczą się opracowywania strategii, logicznego myślenia i radzenia z porażkami. Planszówka chińczyk szybko pochłonie uwagę całej rodziny, a oczy odpoczną od monitorów. Do zabawy warto zaprosić również najmłodszych.

2. Wycinajcie, klejcie, twórzcie

Ćwicz z maluchami zdolności motoryczne – składajcie razem zwierzątka, laleczki lub kształty z papieru. Może na koniec odkryjesz, że Twoje dziecko ma więcej cierpliwości niż Ty.

3. Ozdóbcie pokój dziecięcy

Własnoręcznie wykonana dekoracja sprawi, że latorośle z dumą zaprezentują swoje dzieło babci lub kolegom z podwórka.

Jeśli chcesz sprezentować dziecku profesjonalną ozdobę, która posłuży mu przez dłuższy czas, zdecyduj się na tapetę Dekornik. Jedno popołudnie, a pokoik zmieni się nie do poznania!

4. Rusz głową!

Twoje dzieci ze znudzeniem patrzą na chińczyka? Spraw im logiczną lub strategiczną łamigłówkę – zajęcie na cały dzień gwarantowane!

5. Detektywi w akcji

Schowaj w salonie lub w ogródku skarb lub zacznij poszukiwania zgubionej przed laty skarpety. Wyposaż małego Sherlocka w lupę i lornetkę, a potem zorganizuj maluchowi śledztwo z prawdziwego zdarzenia.