Black Friday | Zniżka 20% na wszystko z kodem BLACK20*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

Black Friday | Zniżka 20% na wszystko z kodem BLACK20*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanie20 zł dla CiebieKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Zrównoważone mieszkanie z marką Karup Design

Andi Bitay to młoda węgierska blogerka promująca ideę świadomych wyborów. Stara się ograniczać konsumpcję i kierować zasadami minimalizmu. Swoje zmagania opisuje na blogu Kacatombai's Home i w autorskim podcaście.

Przemyślane i racjonalne decyzje sprawią, że poszczególne elementy wyposażenia posłużą Ci przez dłuższy czas. Dobrze zainwestować w wielofunkcyjny mebel spełniający kilka ról, taki jak rozkładana sofa Karup Design – prawdziwa gwiazda malutkiego salonu.

Duże możliwości na małej przestrzeni

Cała rodzina mieszka w małym mieszkaniu w bloku, co chcąc nie chcąc, skłania do minimalistycznego stylu życia i oszczędnego gospodarowania przestrzenią.

Andi jest wolnym strzelcem i pracuje zdalnie. W czasie pandemii dołączył do niej mąż i aby tego było mało, towarzystwa rodzicom dotrzymuje rozbrykany przedszkolak. Istota domu nabrała nowego znaczenia.

Andi dobrze wie, że w ich sytuacji każdy centymetr jest na wagę złota. Jeśli również toczysz nierówną walkę ze skromnym metrażem, rzuć okiem na wskazówki projektantki dotyczące urządzania małych przestrzeni.

Przemyśl, czego Ci potrzeba

Andi uwielbia wielofunkcyjne meble. Zanim zdecyduje się na zakup, musi być pewna, że produkt posłuży rodzinie na wiele sposobów i zostanie z nią przez długi czas. W ubiegłym roku zdecydowała się na rozkładaną sofę Karup Design. Kanapa duńskiej marki ma wiele twarzy – jest gabinetem, łóżkiem i miejscem odpoczynku po ciężkim dniu.

Andi, dlaczego właśnie Karup Design?

„Dwa lata temu szukaliśmy kanapy. Trafiłam na markę Karup Design, którą ma w ofercie Bonami. Przedtem w ogóle o niej nie słyszałam, ale projekt wpadł mi w oko, szczególnie styl rodem ze Skandynawii, proste linie i naturalne materiały. Mieszkamy na małym metrażu, dlatego nie chciałam zagracać przestrzeni ciężkim i masywnym meblem. Nasza rozkładana sofa jest lekka, wygodna i nie zabiera dużo miejsca. Drewno, z którego wyprodukowano mebel pochodzi ze zrównoważonych lasów”, opowiada blogerka.

Dlaczego zdecydowałaś się na ten model?

„Kanapa jest duża – wygodnie rozsiądą się na niej trzy osoby. A po rozłożeniu może posłużyć jako łóżko. Takie rozwiązania są ważne zwłaszcza w małych pomieszczeniach.”

Czy do kanapy dołączą inne produkty Karup Design?

„Śledzę tę markę na Instagramie i cieszę się, że jej ofertę znajdę na Bonami. Bardzo spodobał mi się futon dla gości Bed in Bag. Zmieści się do torby, ale jest bardzo wygodny i nie umywa się do dmuchanych materacy.

Nie mogłam oprzeć się pomysłowemu stolikowi z drewna sosnowego. To piętrowy stolik kawowy, a w środku ma miejsce do przechowywania, super sprawa!

Rozkładany fotel Karup Design przypomina gniazdko i nie ma drewnianej konstrukcji, dlatego jest bardzo lekki i sprawdzi się w kąciku do czytania.

Jak tylko w moim domu znajdzie się więcej miejsca, spełnię swoje małe marzenie i na pewno dokupię regał”, wylicza Andi.

Jakie wskazówki masz dla rodziny, która urządza małe mieszkanie?

„Traktujcie te kilka metrów kwadratowych jako wyzwanie. Najpierw przemyślcie, czego tak naprawdę potrzebujecie i bez czego trudno będzie się obejść. Nie upychajcie w salonie jak największej liczby rzeczy, starajcie się, aby ta przestrzeń wyglądała lekko i nie przytłaczała. Wybierajcie wielofunkcyjne meble, takie jak rozkładana sofa, składany fotel lub drewniany składany stolik”, radzi Andi.