Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Jak zaaranżować wiosenne wnętrze

Petra Indruchová • 3 marca

Wiosna inspiruje do zmiany garderoby, ale także naszych domów. Pachnące powietrze zachęca do wymiany wszystkich zimowych koców oraz włochatych poduszek i do zastąpienia ich subtelnymi materiałami oraz radosnymi kolorami. Możesz przywołać słońce we wnętrzu już teraz! Poznaj 5 wskazówek, jak udekorować dom na wiosnę zgodnie z najnowszymi trendami.

1. Świeże kolory

Co przywołuje wiosnę bardziej niż jasne, radosne barwy? Kolorem tego roku jest harmonijny fiolet o nazwie Very Peri. Odcień z domieszką błękitu przypomina hiacynty i krokusy, które jako jedne z pierwszych kwiatów pokonują śnieg i szare niebo. Very Peri współgra pięknie z innymi pastelowymi, subtelnymi tonami lub energiczną żółcią.

2. Wiosenne motywy

Natura na zewnątrz budzi się do życia, więc możesz spróbować wnieść ją do swojego wnętrza. Nie musisz od razu wycinać całego krzewu forsycji, po prostu znajdź swój ulubiony motyw i wyeksponuj go na poduszkach, obrazach lub wazonach. Wiosenny nastrój stworzysz nawet drobnymi detalami na kubkach czy firankach.

3. Materiały i kształty

Dotyk jest jednym z najbardziej wyostrzonych zmysłów. Materiały oraz formy, którymi się otaczamy i których dotykamy na co dzień, kształtują nasze poczucie bezpieczeństwa. Subtelne, gładkie kształty, a także przyjemne tkaniny mogą zmniejszyć nasze tętno nawet o 5 uderzeń na minutę. Jeśli połączysz dotyk z radosną formą wizualną, która kojarzy się z wiosną, wniesiesz do wnętrza prawdziwy spokój i harmonię.

4. Wiosenne smaki

Za nami mnóstwo posiłków, które zapewniły nam ciepło zimą! Teraz wreszcie możemy zaserwować organizmowi lżejszą dietę bogatą w witaminy i kolory. Wyrastają pierwsze zioła oraz kwiaty, z których można zaparzyć pyszne zdrowe herbaty.

Serwuj ulubione smakołyki na eleganckiej porcelanie i zacznij hodować zioła w swojej kuchni.

Wiosenne wnętrze już urządzone? Teraz czas na ogród!