-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

Wszystko o zakupach
Polski

DIY meble z palet. Wykonaj własne siedzisko ogrodowe

Martina Doležalová · 5 sierpnia 2021

Jak stworzyć relaksujący kącik w ogrodzie? Podstawa to wygodne miejsce do siedzenia. Wystarczy kilka palet, odpowiednie narzędzia i para rąk, by wykonać swoją wymarzoną leżankę. Dodaj do niej kilka poduszek, świeczek oraz światełek i magiczna oaza wypoczynku gotowa ♥

Aby wykonać leżankę z palet, przygotuj:

• 4 palety (120x80 cm) – dwie posłużą jako podstawa, trzecia jako oparcie, a czwarta uzupełni boki;

• kółka, najlepiej te z hamulcem (pamiętaj, by sprawdzić ich nośność – 20 kg to z pewnością za mało);

• wiertarkę akumulatorową i wkręty do drewna;

• szlifierkę i olej do drewna (odpowiedni do użytku na zewnątrz).

Instrukcje

1. Narysuj, jak będzie wyglądało Twoje siedzisko i wszystko dokładnie zmierz. Nasz mebel składa się z dwóch części – jedna z oparciem, druga bez.

2. Dokładnie przeszlifuj dwie palety, których użyjesz do wykonania siedziska. Polecamy szlifierkę mimośrodową, z którą bardzo łatwo się pracuje.

3. Z trzeciej palety odetnij część, która posłuży jako oparcie – nasze ma 45 cm, ale możesz wybrać dowolną wysokość. Jeszcze raz zeszlifuj powierzchnię.

4. Potrzebne będą także dodatkowe deski jako panele boczne, które zyskasz demontując czwartą paletę. Zeszlifuj poszczególne deski i przywierć je po bokach palet.

5. Odwróć palety i na spodzie zamontuj kółka.

6. Przymocuj oparcie do podstawy długimi śrubami. Jeśli zostanie Ci dodatkowa deska, możesz zrobić małą półeczkę na oparciu.

7. Na koniec posmaruj swoje dzieło olejem do drewna lub pomaluj odpowiednim lakierem. My wybraliśmy bezbarwny olej, który zachowuje naturalny kolor drewna i chroni je przed czynnikami atmosferycznymi.

Udekoruj swoją przestrzeń do relaksu

Jak korzystać z nowych mebli? Jeśli połączysz obie części i zablokujesz kółka, powstanie wygodny leżak. Możesz także użyć jednej części jako fotela, a drugiej jako stolika.

Uzupełnij meble miękkimi siedziskami i poduszkami. Przygotuj ulubione przekąski, zrób pyszny koktajl i ciesz się miłym wieczorem w swoim ogrodzie.

Nie zapomnij także o klimatycznym oświetleniu lub palenisku.

Artykuł przygotowała Martina Doležalová. Więcej pomysłowych projektów znajdziesz na jej Instagramie.