-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

Wszystko o zakupach
Polski

Jak wybrać oświetlenie do pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy to przestrzeń wielofunkcyjna. Ciągle się zmienia i rośnie wraz z naszymi maluchami. Raz jest kreatywnym pomieszczeniem do zabaw, innym razem pracownią, a wieczorami sypialnią. Każda z tych sytuacji wymaga odpowiedniego oświetlenia.

Zajrzyj do pokoju synka Kateřiny Kuranovej z bloga Smooth and Cooking i dowiedz się, jak wybrać praktyczne oraz dekoracyjne lampy na chwile nauki, relaksu czy zabawy.

1

Oświetlenie punktowe

Lampy punktowe świetnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym. Pomieszczenie będzie oświetlone równomiernie dzięki regulowanym ramionom. Dodatkowo można je obrócić w dowolnym momencie, aby skierować strumień światła na wybraną część pokoju.

2

Oświetlenie przy łóżku

Intensywność żarówki powinna odpowiadać tutaj wiekowi dziecka. Przedszkolakom wystarczy subtelne światełko, dzięki któremu spokojnie zasną. Natomiast starsze dzieci docenią lampkę, z którą mogą poczytać przed pójściem spać.

Bonami radzi:

Jeśli Twoje dziecko boi się ciemności, wybierz ciekawą lampkę w kształcie zwierzątka lub samochodu. Sprawdzi się również jako urocza dekoracja lub nastrojowe oświetlenie na chwile relaksu.

„Małą lampkę w kształcie zwierzątka mamy już od narodzin synka, ponieważ używaliśmy jej przy przewijaniu. Teraz Tobiasz chętnie używa jej, gdy chce pójść w nocy do łazienki.”

3

Do odrabiania lekcji i zabawy

Jeśli masz w domu małego ucznia, koniecznie zadbaj o odpowiednie oświetlenia biurka. Wybierz lampkę z ramieniem przegubowym, dzięki któremu możesz dowolnie regulować nachylenie światła. Dobrze, by cała powierzchnia biurka była oświetlona. Szersza podstawa zapewnia stabilność lampki.

Więcej wskazówek i inspiracji