Black Friday | Zniżka 20% na wszystko z kodem BLACK20*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

Black Friday | Zniżka 20% na wszystko z kodem BLACK20*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanie20 zł dla CiebieKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Jak wybrać oświetlenie do pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy to przestrzeń wielofunkcyjna. Ciągle się zmienia i rośnie wraz z naszymi maluchami. Raz jest kreatywnym pomieszczeniem do zabaw, innym razem pracownią, a wieczorami sypialnią. Każda z tych sytuacji wymaga odpowiedniego oświetlenia.

Zajrzyj do pokoju synka Kateřiny Kuranovej z bloga Smooth and Cooking i dowiedz się, jak wybrać praktyczne oraz dekoracyjne lampy na chwile nauki, relaksu czy zabawy.

1

Oświetlenie punktowe

Lampy punktowe świetnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym. Pomieszczenie będzie oświetlone równomiernie dzięki regulowanym ramionom. Dodatkowo można je obrócić w dowolnym momencie, aby skierować strumień światła na wybraną część pokoju.

2

Oświetlenie przy łóżku

Intensywność żarówki powinna odpowiadać tutaj wiekowi dziecka. Przedszkolakom wystarczy subtelne światełko, dzięki któremu spokojnie zasną. Natomiast starsze dzieci docenią lampkę, z którą mogą poczytać przed pójściem spać.

Bonami radzi:

Jeśli Twoje dziecko boi się ciemności, wybierz ciekawą lampkę w kształcie zwierzątka lub samochodu. Sprawdzi się również jako urocza dekoracja lub nastrojowe oświetlenie na chwile relaksu.

„Małą lampkę w kształcie zwierzątka mamy już od narodzin synka, ponieważ używaliśmy jej przy przewijaniu. Teraz Tobiasz chętnie używa jej, gdy chce pójść w nocy do łazienki.”

3

Do odrabiania lekcji i zabawy

Jeśli masz w domu małego ucznia, koniecznie zadbaj o odpowiednie oświetlenia biurka. Wybierz lampkę z ramieniem przegubowym, dzięki któremu możesz dowolnie regulować nachylenie światła. Dobrze, by cała powierzchnia biurka była oświetlona. Szersza podstawa zapewnia stabilność lampki.

Bonami radzi:

Aby zapobiec zacienieniu, dziecko praworęczne powinno mieć źródło światła z lewej strony, a leworęczne z prawej. Zaleca się również, aby lampa oświetlała powierzchnię biurka z wysokości około 30 centymetrów.

Na biurku najlepiej sprawdzi się nieprzezroczysty klosz, najlepiej metalowy, aby żarówka nie raziła po oczach i aby dziecko mogło precyzyjniej skierować strumień światła.

4

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W przypadku pokoju dziecięcego szczególnie ważne jest, aby lampy były trwałe i bezpieczne. Postaw na modele wykonane z tworzyw sztucznych i metalu, które nie będą za bardzo wystawały poza szafkę nocną lub biurko. Nastolatki natomiast docenią lampy podłogowe i urocze girlandy świetlne.

Więcej wskazówek i inspiracji