-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

Wszystko o zakupach
Polski

Dywan dziecięcy. Wybierz najlepszy model do zabaw

Iva Baltaretu

Dywan w pokoju dziecka odgrywa o wiele ważniejszą rolę niż nam się wydaje. Dowiedz się, jak go wybrać, aby Twoje dziecko mogło cieszyć się wszystkimi jego zaletami!

Jak wybrać idealny dywanik do pokoju dziecięcego?

I w sumie dlaczego? Może zastanawiasz się, czy małe dziecko go w ogóle potrzebuje. To jednak bardzo praktyczny dodatek do pokoiku Twojego malucha. Kiedy dziecko zaczyna stawać na nogi, lepiej nie sadzać go na kanapie. Bezpieczniej będzie, jeśli zabawy będą odbywały się na podłodze.

1. Wybierając dywanik dla dzieci, nie bój się włókien sztucznych. Dywany syntetyczne są bardzo trwałe i nieskomplikowane w pielęgnacji.

2. Wybierz dywan, który jest łatwy do czyszczenia i nie gromadzi brudu oraz kurzu między włóknami. Lepszy będzie model z krótszym włosiem.

3. Postaw na lekki dywan dziecięcy. Jest tańszy, można go łatwo złożyć, gdy przyjdą goście, a nawet przewieźć, gdy wybierasz się na wakacje. Kiedy się zużyje, bez problemu wymienisz go na nowy.

Jak dobrać dywan w zależności od wieku dziecka?

Dla najmłodszych sprawdzi się mniejszy dywan o bardziej wyrazistych i kontrastujących kolorach. Masz do wyboru ciekawe pasiaste motywy, geometryczne kształty lub czarno-białe wzory...

Gdy dzieci dorastają i zaczynają bawić się samochodzikami oraz kolejkami, skup się na dywnach z motywem do zabawy Może być to wzór dróg, linii kolejowych czy miasteczek. Takie dywany docenią nawet nieco starsze dzieci.

Masz w domu pociechy w wieku szkolnym? Zaangażuj je w wybór dywanu. Możesz wyposażyć ich pokój w więcej niż jedną sztukę – osobny dywan przy łóżku, a na przykład okrągły dywan może wydzielać strefę zabaw. Tutaj nie musisz martwić się o modele z dłuższym włosiem, bo starsze dzieci mogą same nauczyć się utrzymywać swój pokój w czystości.

Beżowy lub biały dywan? Nie musisz bać się jasnych kolorów. Małe dzieci nie powinny pobrudzić podłogi, o ile nie będą bawić się jedzeniem lub farbkami.

Marcela z bloga Nordic Passion, wybierając dywan dla swojej dziesięcioletniej córki kierowała się różnymi względami: „Moim głównym kryterium był rozmiar i wysokość włosia. Chciałam, aby dywan pokrył jak najwięcej powierzchni podłogi, a jednocześnie stworzył przyjemną, przytulną przestrzeń do zabawy. Oczywiście zwróciłam uwagę również na design, by współgrał z resztą wystroju wnętrza.”

Kolorowy dywan nie musi być tylko dodatkiem

Niektóre dywaniki dziecięce są naprawdę wspaniałym przykładem tego, jak wspierać dziecięcą wyobraźnię.

· Jak pisaliśmy powyżej: wszystkie dywany z motywem dróg i miast cieszą się dużą popularnością. Ale jeśli Twoje dziecko kocha zwierzątka, wybierz dywan z motywem zoo.

· Czy dziecko uczy się czytać i pisać? Wybierz dywan w literki.

· Model, który umili dziecku zabawy? Odkryj dywan z motywem gry w klasy.

· Dla wszystkich dzieci, które kochają wszechświat i gwiazdy idealny będzie kosmiczny dywan.

· Czy Twoje dziecko to największy fan Anny i Elsy? Podaruj mu uroczy dywan z Krainy Lodu.

· Zielony dywan może stać się wspaniałym mini boiskiem do gry w piłkę.

· Subtelny, wystarczająco duży i dwustronny. Dywan z motywem miasta pięknie ozdobi dziecięcy pokój.

· Marzysz o czymś niepowtarzalnym? Postaw na dywan do kolorowania.

Jaki dywan wybrałeś do pokoju swojego dziecka? Oznacz nas na zdjęciach na Instagramie, uwielbiamy gdy nas inspirujecie!

Potrzebujesz więcej porad jak urzadzić pokój dziecka?