-15% na dywany z kodem DYWANY15 | Już tylko do północy →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Jak ułatwić sobie prasowanie?

Dla niektórych prasowanie to forma relaksu, a dla innych jedna z najbardziej męczących prac domowych. Bez względu na to, do której grupy należysz z pewnością masz jeden cel: przy jak najmniejszym wysiłku osiągnąć najlepsze efekty.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad, dzięki którym prasowanie będzie dużo prostsze.

1. Pierz mądrze

Droga do efektywnego prasowania zaczyna się od wyboru odpowiedniego programu prania. W skrócie można stwierdzić, że im niższe obroty, tym mniej wygniecione ubrania, czyli mniej czasu poświęconego na prasowanie.

Po wyciągnięciu prania z pralki porządnie je strzepnij, dzięki czemu materiał się lekko naciągnie, a Ty nie będziesz musiał godzinami stać nad deską do prasowania.

2. Nie przesuszaj prania

Kolejnym trikiem ułatwiającym prasowanie jest ściągnięcie prania z suszarki w odpowiednim momencie. Może być ono nawet lekko wilgotne. Zobaczysz, że żelazko łatwiej poradzi sobie z zagięciami niż w przypadku bardzo suchych ubrań.

3. Posegreguj ubrania

Aby prasowanie było szybsze i bardziej efektywne podziel ubrania na poszczególne kategorie na podstawie tego, w jakiej temperaturze należy je prasować. Zacznij od najniższej temperatury, czyli od ubrań z poliestru i tkanin sztucznych. Na koniec zostaw sobie bawełniane i lniane ubrania, które wymagają wysokiej temperatury prasowania.

Nie zapomnij także o usunięciu zmechaceń. Ze specjalną golarką będzie to dziecinnie proste.

4. Zadbaj o żelazko

Przed przystąpieniem do prasowania, sprawdź stan swojego żelazka. Stopa powinna być idealnie czysta, aby nie zniszczyła wypranych ubrań. Dbaj także o to, aby nie osadzał się w nim kamień.