Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Jak udekorować ogród, taras i drzwi wejściowe na Święta

Domy i ogrody ozdobione światełkami widywaliśmy w dzieciństwie jedynie na amerykańskich filmach, ale z biegiem czasu tradycja zewnętrznych dekoracji świątecznych rozgościła się także u nas.

Jeżeli Ty również zdecydowałeś się w tym roku ozdobić swój ogród, taras lub wejście do mieszkania, zainspiruj się pomysłem Kasi Stefaniak, autorki konta Mojdommojemiejsce, która podzieliła się z nami swoim podejściem do tematu zewnętrznych dekoracji świątecznych.

Jak udekorować drzwi wejściowe

Wieniec świąteczny

Jeszcze kilka lat temu wieńce świąteczne były mało popularne. Dziś nie jest łatwo znaleźć wejście do domu czy mieszkania, które nie jest nim ozdobione. Możesz wykonać żywy i naturalny lub kupić sztuczną wersję, która jest bardziej praktyczna. Nie opadają z niej igły i będzie Ci służyć przez wiele lat.

Wycieraczka

Wycieraczka to przedmiot, który żegna Cię przy każdym wyjściu z domu i jest pierwszym elementem, który widzisz wracając do niego. Wybierz model ze świątecznym motywem, który poprawi humor Tobie i Twoim gościom.

Naturalne dekoracje w doniczce

Jeżeli przed drzwiami masz trochę miejsca, wykorzystaj je na ozdoby świąteczne w doniczkach. Możesz użyć gałązek brzozy czy drzewek iglastych lub postawić małą choinkę.

Lampki

Łańcuchy światełek dodadzą domowi świątecznego wyglądu. Możesz nimi udekorować gałązki w doniczce lub girlandę, którą powiesisz nad drzwiami.

Jak udekorować ogród

Oświetl drzewa

Masz w ogrodzie drzewa liściaste, które w zimie mają gołe gałęzie? Wykorzystaj łańcuchy świetlne i omotaj nimi pnie oraz gałęzie poszczególnych drzew. Jeśli Twój ogród pełen jest iglastych drzew i krzewów, to jeszcze lepiej. Możesz je udekorować nie tylko świątecznymi światełkami, ale także klasycznymi ozdobami. W ten sposób oprócz choinki w salonie, będziesz mieć drugą na zewnątrz. Zwróć jednak uwagę, aby kabel lampek był dostatecznie długi.