Zniżka 15% z kodem LUTY15 | Już tylko do północy →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Jak udekorować komodę

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Przeglądasz wnętrzarskie czasopisma i zachwycasz się przeróżnymi komodami, na których precyzyjnie zaaranżowano piękne dekoracje? Podobny efekt możesz osiągnąć w swoim domu i to bez pomocy specjalisty. Zarówno fani minimalizmu, jak i wielbiciele stylu boho znajdą metodę, która trafi w ich gusta.

Zapoznaj się z naszymi radami, jak ze zwykłego mebla wyczarować element wnętrza godny uwagi.

Podziel powierzchnię

Ponieważ komoda zazwyczaj jest wąska i długa, dobrze jest podzielić powierzchnię, z którą możesz pracować na trzy części: lewą, prawą i środkową.

Staraj się wykorzystać także ścianę za komodą. Umieść na niej elementy, które zrównoważą różne wysokości w pomieszczeniu określane przez szafy, okna i drzwi.

Od największego do najmniejszego

Tworząc kompozycję najlepiej zacznij od środka, ewentualnie od największego przedmiotu, który będzie głównym punktem dekoracji. Może to być obraz, tablica na zdjęcia lub lustro czy telewizor.

Obraz możesz jedynie postawić na komodzie, ale lustro lepiej jest powiesić. Najlepiej zaprezentuje się na wysokości około 15 – 25 centymetrów, biorąc pod uwagę kształt i wymiary samego lustra.

Idealną harmonię do wnętrza wniosą te okrągłe. Wybierz takie lustro, którego szerokość będzie wynosiła około 2/3 szerokości komody.

Wkomponuj wysoki element

Aby osiągnąć zrównoważony efekt, obok lustra lub obrazu postaw wyższą dekorację. Może być nią na przykład wazon z kwiatami, wysoka szkatułka na biżuterię lub ciekawa lampa. Wokół tych dwóch dominant możesz zacząć układać mniejsze ozdoby.

Stawiaj na zasadę trzech

Podczas dekorowania reszty przestrzeni najlepiej trzymać się zasady trzech. Oznacza to, że przedmioty ułożone są w grupach po trzy. Mogą to być na przykład 3 świeczki, lub figurka, szkatułka i dyfuzor zapachowy.

Rada:
Jeżeli trójkę skomponowaną z 3 różnych elementów umieścisz na eleganckiej tacy, całość będzie pięknie się prezentować i ułatwi Ci sprzątanie.

Układaj warstwowo

Posiadasz kilka takich samych elementów, na przykład obrazów lub książek? Spróbuj ułożyć je warstwowo. Grafikę o orientacji na wysokość postaw na komodzie i oprzyj o nią inną w taki sposób, aby delikatnie na siebie nachodziły. Książki poukładaj w schludny stosik lub piramidę. Przede wszystkim baw się i próbuj, co najbardziej podpasuje Tobie.

Nie zapominaj o tym, co wokół komody

Jeżeli dookoła komody masz wolne miejsce, możesz postawić tam na przykład wyrazistą doniczkę z wysoką rośliną lub lampę stojącą. Dzięki temu komoda świetnie wpasuje się w przestrzeń mieszkania.