Ta witryna używa plików cookie. Więcej o używanych przez nas plikach, ich zastosowaniu, modyfikacji i akceptacji można znaleźć tutaj

ok
Menu
20 złRejestracjaLogowanie20 złKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Rady, jak udekorować komodę

Przeglądasz wnętrzarskie czasopisma i zachwycasz się przeróżnymi komodami, na których precyzyjnie zaaranżowano piękne dekoracje? Podobny efekt możesz osiągnąć w swoim domu i to bez pomocy specjalisty. Zarówno fani minimalizmu, jak i wielbiciele stylu boho znajdą metodę, która trafi w ich gusta.

Zapoznaj się z naszymi radami, jak ze zwykłego mebla wyczarować element wnętrza godny uwagi.

1. Podziel powierzchnię

Ponieważ komoda zazwyczaj jest wąska i długa, dobrze jest podzielić powierzchnię, z którą możesz pracować na trzy części: lewą, prawą i środkową. Staraj się wykorzystać także ścianę za komodą. Umieść na niej elementy, które zrównoważą różne wysokości w pomieszczeniu określane przez szafy, okna i drzwi.

2. Od największego do najmniejszego

Tworząc kompozycję najlepiej zacznij od środka, ewentualnie od największego przedmiotu, który będzie głównym punktem dekoracji. Może to być obraz, tablica na zdjęcia lub lustro czy telewizor. Obraz możesz jedynie postawić na komodzie, ale lustro lepiej jest powiesić. Najlepiej zaprezentuje się na wysokości około 15 – 25 centymetrów, biorąc pod uwagę kształt i wymiary samego lustra. Idealną harmonię do wnętrza wniosą te okrągłe. Wybierz takie lustro, którego szerokość będzie wynosiła około 2/3 szerokości komody.

3. Wkomponuj wysoki element

Aby osiągnąć zrównoważony efekt, obok lustra lub obrazu postaw wyższą dekorację. Może być nią na przykład wazon z kwiatami, wysoka szkatułka na biżuterię lub ciekawa lampa. Wokół tych dwóch dominant możesz zacząć układać mniejsze ozdoby.

Więcej porad i pomysłów: