-15% na oświetlenie z kodem LAMPY15 | Zaoszczędź jeszcze dziś →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Jak łatwo ozdobić pisanki? Wypróbuj mulinę

Iva Baltaretu · 6 kwietnia 2022

Ten prosty pomysł z Pinteresta po prostu nas zachwycił. Do wykonania wybraliśmy naturalne jajka w różnych kolorach i połączyliśmy je z pastelową muliną. Zobacz, jak stworzyć uroczą dekorację wielkanocną. Do dzieła!

Do wykonania pisanek przygotuj:

• Wydmuszki – my znaleźliśmy jajka naturalnie zabarwione (brązowe, zielone i białe), ale możesz je łatwo pomalować na dowolny kolor. Przed dmuchaniem jajka postaraj się zrobić otwory dokładnie po dwóch stronach, ułatwi to przewleczenie muliny igłą.
• Mulinę – lub kolorowy sznurek czy włóczkę. Wybierz nić, którą będziesz mógł łatwo nawlec na swoją igłę.
• Igłę – najlepiej jak najdłuższą, żebyś łatwo przewlekł mulinę przez wydmuszkę.

Jak łatwo ozdobić jajka

1. Przygotuj materiały. Oczyść i osusz wydmuszki. Jeśli jajka pochodzą ze sklepu i mają na skorupce numer seryjny, możesz usunąć cyfry, na przykład zmywaczem do paznokci.
2. Nawlecz mulinę na igłę i przewlecz ją przez otwory w jajku.
3. Przewlekaj mulinę, aż całe jajko zostanie owinięte. Staraj się utrzymywać napięte nici tak, aby tworzyły prostą linię na powierzchni jajka.
4. Końce zawiąż na supełek.

Wskazówka: wypróbuj więcej kolorów, inne rodzaje sznurków lub włóczki i śmiało eksperymentuj!

Więcej pomysłów na Wielkanoc

Oprócz babki i mazurka upiecz także tort leśny mech. Ma piękny zielony kolor i można go łatwo ozdobić czekoladowymi jajkami lub wiosennymi kwiatami.

Poznaj więcej pomysłów na wielkanocne jajka. W naszym artykule znajdziesz instrukcje, jak zrobić pisanki decoupage lub malowane woskiem.

Ozdób swój dom dekoracjami wielkanocnymi. Na Bonami znajdziesz piękne wianki, obrusy, a także wiosenne wazony i ozdobne naczynia.