20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanie20 zł dla CiebieKoszyk

Jadalnia na wiosnę. Jak elegancko nakryć do stołu?

Nadejście wiosny to okazja do zatrzymania się i spędzenia nieśpiesznych dni z rodziną. To też symbol odrodzenia, świeżości, natury... Warto zadbać o to, aby w tych szczególnych dniach wygląd naszej jadalni lub salonu był lekki i świeży. W końcu po długiej zimie przyroda budzi się do życia!

Dodatki nie powinny być zbyt nachalne. Świeże kwiaty, inspiracje związane z naturą, oszczędne dobieranie dekoracji świątecznych sprawią, że atmosfera będzie wyjątkowa, ale nie przytłaczająca.

Jak na powitanie wiosny urządziła się Ola Nadolny, projektantka wnętrz i twórczyni ceramiki? Zobacz i zaczerpnij inspiracji!

Wielkanocny stół

W przypadku mojej jadalni postawiłam na dynamiczny, kontrastowy obrus z kobaltowym nadrukiem i minimalistyczne, kamionkowe naczynia Tekstylia to neutralne serwetki z lnianym splotem i okrągłe serwetki. Kiedy jeden element jest bardzo charakterystyczny, musimy pamiętać, aby reszta nie była zbyt dominująca, bo kompozycja będzie sprawiać chaotyczne wrażenie.

Na wiosennym stole trzeba również zadbać o odpowiednie oświetlenie. Świece? Tutaj w orzeźwiającym szałwiowym odcieniu. Dodatkowo postawiłam na mało rozpowszechnioną w polskich domach lampę stołową. Kontrast między lampką a obrusem, jej słoneczny kolor i ciekawa forma pasują do całości idealnie.

Wiosenne ozdoby

Całość uzupełniona jest dodatkiem kwiatów i suszonych gałązek w jasnych odcieniach. To raczej delikatna kompozycja, która idealnie współgra z odważnym obrusem. Złote sztućce dodają kroplę elegancji. Na stole pełnią one rolę „biżuterii”. Warto zadbać, aby zwracały uwagę i były starannie wykonane.

Idealnym rozwiązaniem na przyjęcia jest duży słój na lemoniadę. Postawiony na podwyższeniu, z zamknięciem w stylu retro, jest nie tylko piękną ozdobą, ale przede wszystkim funkcjonalną rzeczą,