20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanie20 zł dla CiebieKoszyk

Bonami z wizytą. Oryginalne wnętrze w swobodnym stylu

Iweta pracuje w Bonami jako główny zakupowiec w dziale akcesoriów i dekoracji do domu, nic więc dziwnego, że jej własne mieszkanie jest przemyślane do ostatniego szczegółu. Wnętrze odzwierciedla także jej artystyczną radość życia oraz zamiłowanie do odkrywania nowych miejsc.

Iweta opowiada, jak udało jej się oryginalnie zagospodarować ograniczoną przestrzeń.

Swobodny styl

W sypialni rzuca się w oczy łóżko z palet, obok którego Iweta umieściła niecodzienne szafki nocne.

„Łóżko jest bardzo niskie, dlatego wszystkie tradycyjne szafki nocne zbytnio przytłaczały przestrzeń. Zdecydowałam się na wiszące półeczki, a ich wysokość dopasowałam do naszych potrzeb.”

Aby pomieszczenie nabrało lekkości, Iweta zamiast szafy postawiła na wieszak na ubrania.

„Chętnie ograniczam się miejscem do przechowywania – pozwala mi to kontrolować liczbę moich rzeczy. Kiedy ubrania przestają się mieścić, wiem, że czas przejrzeć moją szafę.”

Oświetlenie i dekoracje

Iwetę najbardziej cieszą dekoracje. Dzięki pledom, dywanom, poduszkom i futerkom raz-dwa zmienisz charakter pomieszczenia w zależności od nastroju lub pory roku. Warto pamiętać również o odpowiednim oświetleniu.

„Nie jestem fanką żyrandoli, rzucających światła we wszystkie kąty. Zamiast tego, dobieram kilka lamp, które miękko otulają przestrzeń. Cały koncept pochodzi ze Skandynawii, gdzie uważa się, że każde pomieszczenie potrzebuje przynajmniej 7 źródeł światła – m.in. lampy stołowej, stojącej, świeczek, girlandy świetlnej, czy kinkietów,” opowiada Iweta.

Więcej porad i wskazówek znajdziesz...