Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Jak przygotować się na przyjazd gości?

Koniec roku obfituje w spotkania rodzinne, których kulminację przeżywamy w okresie Świąt i Nowego Roku. Jak przygotować się do wizyt bliskich, którzy zostaną z nami nawet na kilka dni?

W kwestii natrętnych ciotek niestety nie pomożemy, ale wiemy co zrobić, aby zarówno goście, jak i domownicy czuli się razem swobodnie.

1. Miejsca siedzące

Obawiasz się, że cała ferajna nie zmieści się na sofie, a kupno nowej kanapy nie wchodzi w grę?

Licznych gości bez problemu posadzisz na taboretach i pufach. Kiedy rodzina wyjedzie, możesz wykorzystać dodatkowe siedziska w korytarzu (ułatwią zakładanie butów) lub jako praktyczne miejsce do przechowywania.

2. Spanie

Cudownie jest spędzić z rodziną więcej czasu, ale brak pokoju gościnnego może dać się we znaki obu stronom. Zorganizuj gościom sypialnię w salonie. Stylowe i minimalistyczne kanapy Karup Design można rozłożyć w ciągu kilku sekund. Ich największą zaletą są wygodne futonowe materace.

Bonami radzi. Jeśli masz już rozkładaną sofę, ale musisz znaleźć miejsce dla większej liczby gości, w sukurs przyjdą Ci osobne futonowe materace. Niektóre z nich można złożyć, więc posłużą również jako wygodne siedzisko.

3. Drobiazgi, których nie da się przeoczyć

Gościsz u siebie rodzinę przez kilka nocy? Zadbaj, aby czuli się u Ciebie jak w domu. Przygotuj dla bliskich zestaw powitalny z pachnącym mydłem, szlafrokiem, ręcznikiem, kapciami... Możesz także wyposażyć pokój w świeczkę, urocze światełka lub mięciutki pled.

Przebierz pościel i przygotuj gościom szufladkę, szafkę lub część szafy, do których będą mogli wypakować najpotrzebniejsze rzeczy. Nie zapomnij o dodatkowych kocach i narzutach dla zmarzluchów.

4. Stół na co dzień i od święta

W czasie Świąt najwięcej czasu spędzamy przy stole, dlatego warto wziąć pod uwagę inwestycję w rozkładany, solidny model. Na co dzień nie będzie zajmował zbyt dużo miejsca, a w razie rodzinnej uroczystości usadzisz przy nim całą rodzinę. Pamiętaj, że wygodne nakrycie dla jednego biesiadnika powinno mieć min. 60 cm szerokości i 40 cm głębokości.

Jeśli masz problem z podjęciem decyzji w kwestii modelu, rzuć okiem na nasz przewodnik.

5. Praktyczne ławki

Może się zdarzyć, że przy rozłożonym stole zabraknie krzeseł. Postaw na oryginalne rozwiązanie i...

...daj szansę pufom, stołkom lub ławce. Ta ostatnia nie zabierze dużo miejsca i wygodnie usadzisz na niej dorosłych lub kilkoro dzieci.