20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanie20 zł dla CiebieKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Pościele i dodatki w minimalistycznym stylu

Żywe kolory i odważne motywy nie są Twoim znakiem rozpoznawczym?

Jeśli dajesz pierwszeństwo prostocie i delikatnym wzorom, jesteś w dobrym miejscu. Zdecyduj się na ponadczasowe, eleganckie pościele w minimalistycznym stylu i dodatki, które nie przytłoczą ani Ciebie, ani przestrzeni wokół.

Od czego zacząć?

Jeśli chcesz, aby Twoja sypialnia jaśniała minimalizmem, trzymaj się zasady mówiącej, że „mniej znaczy więcej”. Łóżko uzupełnij jedynie o kilka dekoracyjnych poduszek, a obok połóż jednokolorowy dywan. Unikaj pledów i narzut – im prościej, tym lepiej.

Pościel w duchu prostoty: ciemna czy jasna?

Głównym kolorem minimalizmu jest biel. Jest świeża, czysta, dodaje wnętrzu lekkości i spokoju.

Jeśli wszechobecna biała barwa wywołuje w Tobie uczucie nudy, postaw na naturalne i pastelowe odcienie. Jasne barwy ożywią surową sypialnię i dodadzą jej nowoczesny rys.

Proste linie i desenie

Wybieraj delikatne i nieprzytłaczające wzory. W tym sezonie sukcesy święcą drobne kwieciste nadruki, kropki i groszki oraz geometryczne kształty. Pościel w kratkę też da sobie radę!

Bez większych szaleństw

W minimalizmie nie ma miejsca na łapacze kurzu. Wystarczy kilka oryginalnych dekoracji, takich jak rośliny pokojowe lub wazony. Obrazy również nie są koniecznością, ale jeśli zdecydujesz się na ścienne dekoracje wybierz jedno, ale wyraziste płótno lub plakat.