Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Monochromatyczna choinka u blogerki Pastellmama

Czy w tym roku chcesz udekorować swoją choinkę inaczej niż zwykle? Zainspiruj się jednym z trendów świątecznych, na który postawiła blogerka Pastellmama – jednokolorowymi ozdobami. Wykonanie jest proste, a efekt będzie niesamowity.

Wybierz bombki, ozdoby, łańcuchy i lampki, dzięki którym Twoja choinka dosłownie zabłyśnie.

Wybierz odpowiedni kolor

Jakie wrażenie ma sprawiać Twoja choinka? Czy powinna być subtelną ozdobą czy odważną, główną dekoracją pomieszczenia? Pamiętaj, że każdy kolor wywołuje nieco inne emocje.

Biała choinka może wyglądać delikatnie, ale jednocześnie elegancko. Złote odcienie gwarantują luksusowy, świąteczny nastrój, a jeśli chcesz mieć w salonie imponującą dekorację, postaw na tradycyjne kolory, takie jak niebieski i czerwony.

„Do ozdabiania wnętrza zwykle używam tylko minimalistycznych światełek w ciepłym odcieniu bieli, ale w tym roku na Bonami znalazłam świeczki LED w tradycyjnym stylu. Polecam je każdemu, kto pragnie stworzyć magiczną, świąteczną atmosferę.”

Połącz różne materiały i tekstury

Miękki aksamit, elegancka porcelana, piórka, futerka lub brokat. Dzięki różnorodności poszczególnych faktur monochromatyczna choinka nie będzie wyglądała nudno ani zwyczajnie. To właśnie różne materiały najbardziej podkreślą jej niepowtarzalne piękno.

Wskazówka: Jeśli nie chcesz łączyć różnych kształtów i rodzajów ozdób, ubierz choinkę jedynie w bombki o różnych rozmiarach i strukturach. W połączeniu z minimalistycznymi białymi światełkami efekt będzie szczególnie urzekający.

„Wybierając inne ozdoby świąteczne, kieruj się paletą kolorów swojego wnętrza. Nie bój się eksperymentować z bardziej kontrastującymi barwami i łącz różne tekstury oraz materiały.”

Subtelne różnice

W monochromatycznej aranżacji nie musisz trzymać się tylko jednego tonu. Nawet biel ma wiele odcieni – od jasnokremowego po śnieżnobiały. Dlatego jeśli z wyczuciem połączysz ozdoby, bombki i inne dekoracje w nieco różnych tonach, dodasz choince głębi i oryginalności.