Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Metamorfoza zaniedbanego domu w przytulne wnętrze

Pani Dana nie miała lekkiego życia. Przez długi czas żyła wraz ze swoją nastoletnią córką w zaniedbanym, niewykończonym mieszkaniu. Metamorfoza tchnęła we wnętrze dużo światła i optymizmu.

Zobacz, jak projektanci przemienili niewielkie, szare pomieszczenia w przestrzeń pełną życia.

Ciężki los i zaniedbany dom

Samotna Dana mieszkała ze swoją jedenastoletnią córką Tereską w starym domu głuchoniemych rodziców, w zasadzie na skraju ubóstwa.

W domu wszystko było w prawie surowym i kiepskim stanie – w tym odsłonięte aluminiowe przewody elektryczne oraz stara kuchnia. Mieli tylko jeden pokój, który pełnił jednocześnie funkcję salonu, sypialni i pokoju dziecięcego.

Kuchnia „przed“ i „po“:

Salon z sypialnią

Chociaż mieszkanie ma dość niepraktyczny układ, gdzie wszystkie pomieszczenia są przechodnie, projektanci postanowili nie ingerować w konstrukcje nośne. Zaprojektowali sypialnię Dany tak, aby była oddzielona od reszty salonu półkami, co zapewnia poczucie prywatności.

Salon z sypialnią „przed“ i „po“:

Pokój dla nastolatki

Tereska również do tej pory nie miała łatwego życia. Niedawno musiała przenieść się do nowej szkoły z powodu trudnych relacji z rówieśnikami. Od jakiegoś czasu musi radzić sobie także z dietą bezglutenową i bezlaktozową, ale ponieważ specjalne składniki są droższe, nie pomaga to i tak już napiętemu budżetowi rodzinnemu.

Tereska chce zostać dentystką. Mamy nadzieję, że stworzenie przytulnego domu pomoże rodzinie nakierować swoje życie we właściwym kierunku i pozostawić wszystkie niefortunne wydarzenia w przeszłości.

Pokój nastolatki „przed“ i „po“: