Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Czy istnieją tekstylia przyjazne psom?

Popołudniowa drzemka pod miękkim pledem? To nie tylko marzenie każdego z nas, ale prawdopodobnie także naszych pupili. Postaw na komfort wszystkich domowników i zwróć uwagę na materiały, których używasz we wnętrzu.

Zainspiruj się wskazówkami blogerki HeyJulie i dowiedz się, czy istnieją tekstylia, które dobrze sprawdzą się w domu z psem.

Julia Inzsöl, czyli HeyJulie już od kilku lat pracuje nad swoim kanałem na Youtube oraz kontem na Instagramie.

Oprócz wspaniałych zdjęć i treści związanych z tematem zrównoważonego podejścia do życia, na jej blogu pojawia się także jej czworonożna przyjaciółka – urocza Ellie. Dlatego Julia, jako właścicielka psa, dzieli się z czytelnikami Bonami wskazówkami, na co zwrócić uwagę przy wyborze tekstyliów do domu ze zwierzętami.

Kompletna harmonia

Jako właścicielka psa Julia uważa, że kolor jest jednym z ważniejszych aspektów przy wyborze tkaniny.

„Ponieważ Ellie ma jasną sierść, lubię wybierać podobne odcienie tekstyliów. Oczywiście linienia nie da się uniknąć, więc sierść będzie mniej widoczna na materiałach o podobnej palecie kolorystycznej. Ważne jest również regularne odkurzanie dywanu, co będzie łatwiejsze, gdy postawimy na modele o krótszym włosiu. Dobrym wyborem będzie na przykład dywan Universal, który dodatkowo jest odporny na uszkodzenia.”

Przyjazne materiały

Chociaż oficjalnie nie ma specjalnych tkanin uważanych za odpowiednie dla czworonożnych zwierząt, Julia i Ellie polegają na gęstszych dzianinach i tkaninach. Włókna podatne na splątanie lub mechacenie nie są najlepszym wyborem dla psa. „Po pierwsze pazurki łatwiej się o nie zaczepiają, a po drugie te tkaniny szybciej się zużywają. Twardsze materiały, takie jak juta, skóra lub imitacja skóry, są zatem znacznie bardziej praktyczne. Sprawdzą się też materiały syntetyczne, które są trwałe i łatwiejsze do czyszczenia”.