Znamy się? Zaloguj się
lub
Zaloguj się przez Facebook
Już 2,5 miliona użytkowników
Dołącz do grona 2,5 mln zadowolonych klientów i zyskaj 20 zł na pierwsze zakupy. Dołącz do grona 2,5 mln zadowolonych klientów i zyskaj 20 zł na pierwsze zakupy.

70% mniej za stylowe mieszkanie!

 • Codziennie 1000+ nowych produktów
 • Specjalne promocje dla zarejestrowanych
 • Darmowa dostawa od 150 zł
 • 90 dni na bezproblemowy zwrot
lub
Wejdź przez Facebook
Obserwujemy dla Ciebie ten produkt!

Obserwowanie produktu jest aktywne.: Już obserwujesz .

Jak tylko produkt będzie dostępny, napiszemy do Ciebie na . Tutaj możesz zmienić adres, na który wyślemy powiadomienie, lub anulować obserwowanie . Tutaj możesz zmienić adres, na który mamy wysłać powiadomienie.

Ok
Anulowano obserwowanie produktu

Obserwowanie produktu zostało anulowane. Jeśli zmienisz zdanie, możesz je z powrotem aktywować.

Ok

Ktoś Cię ubiegł :(

Z przykrością informujemy, że ktoś Cię wyprzedził i wybrany przez Ciebie produkt nie jest już dostępny. Aktywowaliśmy ponowne obserwowanie produktu, abyś mógł go w końcu kupić! Jeśli nie jesteś już zainteresowany produktem, anuluj obserwowanie tutaj.

Ok
Ta witryna używa plików cookie. Więcej o używanych przez nas plikach, ich zastosowaniu, modyfikacji i akceptacji można znaleźć tutaj
ok

Zarejestruj się i zyskaj 20 zł na Twoje zakupy.

 • pomoc@bonami.pl
 • |
 • 71 66 191 76
71 66 191 76
Gustav Klimt, wielki człowiek swojej epoki

Gustav Klimt, wielki człowiek swojej epoki

Twórczość Gustava Klimta zachwyciła cały świat. Doczekał się nieskończonej ilości reprodukcji swoich obrazów. Malował głównie kobiety, pragnąc uchwycić ich piękno i nadać mu ponadczasowy charakter.

Udostępnij kampanię | Kampania już się skończyła
Wszystkie kampanie

KIM BYŁ GUSTAV KLIMT?


Gustav Klimt był austriackim malarzem symbolistycznym i najbardziej znanym przedstawicielem Secesji Wiedeńskiej.

Inspirował się sztuką japońskich drzeworytów i metodami w niej używanych.

Z początku, jak każdy młody malarz, studiował ludzką anatomię, aby następnie stworzyć z niej główny punkt odniesienia w swojej sztuce. Piękno kobiecego ciała ubierał w symboliczne i mitologiczne motywy, nadając im giętką i subtelną linię oraz dopełniając je szlachetnymi złoceniami. Jego obrazy wzbudzały niemałe kontrowersje ze względu na ich silny ładunek erotyczny.

Dziś mało kto go nie podziwia. A Ty możesz stworzyć swoją własną galerię u siebie w domu.

DANAE

Danae to obraz olejny, który Klimt namalował w 1907 roku. Obraz ma temat mitologiczny: przedstawiona na nim Danae to córka króla Argos Akrizjosa, będąca obiektem uczuć Zeusa.

Klimt przedstawił Danae nagą, zwiniętą w kłębek i przeżywającą rozkosz w momencie gdy spada na nią złoty deszcz. Kompozycja obrazu jest bardzo geometryczna: kręta linia ciała Danae wyznacza deformującą perspektywę obrazu. Lewe udo kobiety zajmuje blisko czwartą część płótna, a brodawka lewej piersi stanowi centralny punkt obrazu. Lewa dłoń Danae jest niewidoczna, co wzmacnia jeszcze wymowę obrazu, uważanego za jedno z najbardziej przepełnionych erotyzmem dzieł Klimta.

Tak jak wiele innych kobiecych postaci malowanych przez niego, Danae jest ruda.

NADZIEJA

To portret kobiety namalowany w latach 1907 - 1908, w symboliczny sposób oddający istotę macierzyństwa.

Na obrazie znajduje się kobieta, eksponująca swój rosnący brzuch. Pod nią znajdują się kolejne trzy kobiety - ze zwieszonymi głowami, modlą się bądź płaczą. Całe przedstawienie jest bogato zdobione, wzorami, kolorami i złoceniami.
Ten, zapierający dech w piersiach,obraz znajduje się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Biletów nie musisz na niego kupować. Wystarczy, że go kupisz, aby rozkoszować się jego nieograniczonym pięknem w gronie domowego ogniska. Z pewnością ożywi on atmosferę nadchodzącej zimy.

POCAŁUNEK

Pocałunek to obraz olejny powstały w latach 1907–1908, w czasie opisywanym jako "złoty okres" w twórczości Klimta.

Obraz przedstawia zatraconą w miłosnym objęciu parę kochanków na skarpie łąki kwiatowej. Kochankowie odziani w złote szaty zostali uchwyceni w pozie sugerującej zbliżający się pocałunek.

"Złoty okres" w którym powstało dzieło, to okres malarskiej fascynacji Klimta złotem. Wiele obrazów artysty powstałych w tym okresie, ma bogate zdobienia wykonane z płatków szczerego złota.

Obraz już w roku 1908 został zakupiony przez Österreichische Galerie Belvedere w Wiedniu i znajduje się w jej kolekcji do dziś.

Wystarczy 10 sekund a zyskasz z całą masę korzyści!

Utwórz za darmo konto na Bonami, oprócz natychmiastowego dostępu do dodatkowych funkcji zyskasz 20 zł na swoje pierwsze zakupy.

 • Codziennie 1000+ nowych produktów
 • Specjalne promocje dla zarejestrowanych
 • Darmowa dostawa od 150 zł
 • 90 dni na bezproblemowy zwrot
lub
Wejdź przez Facebook

Zakończeniem registracji zawrzesz tą umowę z Bonami.cz, a. s. dotyczącą ochrony danych osobowych.

Zakończeniem registracji zawrzesz tą umowę z Bonami.cz, a. s. dotyczącą ochrony danych osobowych.

  «
 
Not at all/Extremely likely
Powered by Daktela