Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Trend 2021 roku. Kolorowe komody

Obecny rok upływa pod znakiem wesołych kolorów i praktycznych miejsc do przechowywania w postaci komód. Rzuć okiem na nasze rady, które kolory są modne, na co zwrócić uwagę przy wyborze i jak osiągnąć we wnętrzu efekt harmonii.

Jakie kolory są modne?

W tym roku we wnętrzach dominują naturalne materiały i ziemiste odcienie. Jeżeli zamierzasz kupić nową komodę, wybierz kolor zielony, żółty, brązowy, szary, niebieski lub dekor jasnego drewna, dębowego czy sosnowego.

Jasna czy ciemna komoda?

Ciemne komody wnoszą do wnętrza ciepło i intymność. Dlatego idealnie sprawdzą się w sypialni lub gabinecie, które powinny być przytulne. Ciemne barwy przyciągają także uwagę, ładnie kontrastują ze ścianami i podłogami. Bardzo ciemne kolory, zbliżające się do czerni są natomiast symbolem elegancji, wygody i luksusu.

Jasne komody rozjaśnią każde wnętrze. Świetnie sprawdzą się w salonie i pokoju dziecka. Optycznie powiększają przestrzeń, więc polubią się z małymi mieszkaniami. Dobrze jest uzupełnić je dodatkami w nowoczesnych, wyrazistych kolorach – zielonym, niebieskim lub morelowym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybór powinien być uzależniony głównie od Twojego gustu i stylu pomieszczenia. Wyrazisty kolor może być stylową dominantą wnętrza, ale w połączeniu z innymi barwami może wprowadzić niepotrzebny chaos. Dlatego zwróć uwagę na kolor reszty mebli, ścian i podłóg.

Jakie jeszcze trendy dominują wśród komód w 2021 roku?

Każda sztuka inna

Modą panująca w 2021 roku jest podsiadanie każdego mebla innego. Trzeba jednak zadbać o to, by pomieszczenie nie było przez to chaotyczne. Aby osiągnąć zamierzony, harmonijny efekt wybierz wspólną bazę kolorystyczną, której będziesz się trzymać. Następnie podkreśl te same materiały lub powtórz ten sam wzór na dodatkach i dekoracjach.

Wnętrze możesz także uzupełnić jednym kultowym meblem, który wyróżni się na tle innych. Musisz jednak pamiętać, że i on powinien pasować do pozostałych elementów.

Wiesz już, jakie kolory komód są modne i jak dopasować je do wnętrza. Teraz wystarczy już tylko wybrać idealną komodę do Twojego domu.