-15% na oświetlenie z kodem LAMPY15 | Zaoszczędź jeszcze dziś →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Tradycyjny wiejski domek w rustykalnym stylu boho

Marzy Ci się mała, prywatna oaza na łonie natury, gdzie można oderwać się od miejskiego pędu? Zainspiruj się miejscem, które stworzyła architektka i projektantka Adriana Beca przemieniając 70-letnią wiejską chałupkę w malownicze miejsce dostosowane do współczesnych potrzeb.

Adriana udowadnia, że da połączyć się wyjątkowy rustykalny styl z wygodą, nie tracąc przy tym niczego z oryginalnego charakteru miejsca. Przekonaj się sam!

Mieszanka stylów

„Uważamy, że architektura i design nie znają granic, więc wnętrze tego domu łączy kilka stylów. Właściwie to nasze doświadczenia i pasja uformowały ten unikatowy miks.

Zaczęliśmy od stylu rustykalnego, konserwując drewniane belki i dach kryty gontem. Następnie pojawiły się elementy w stylu boho: dekoracje, makramy, malowane meble. Ceramiczne ozdoby, które wiszą na ścianach to hołd w kierunku tradycji rumuńskiego regionu. Natomiast otwarta przestrzeń i połączenie metalowych i drewnianych elementów są charakterystyczne dla stylu industrialnego.”

Wielufunkcyjne meble

„Ucieszyliśmy się, że na Bonami można znaleźć wiele produktów z naturalnych materiałów takich jak drewno, juta, kamień czy bawełna.

Zdecydowaliśmy się na wielofunkcyjną sofę, składającą się z dwóch wytrzymałych futonów, które można przekształcić w łóżko. Ważnym detalem są skórzane paski.

Postawiliśmy również na proste dodatki: kosze jutowe, bawełniany kocyk i poduszki z minimalistycznymi motywami. Może nie przyciągają uwagi, ale są bardzo praktyczne i stylowe.”

Gustowne akcesoria

„Dom ma szczególny charakter, ale bez dodatków nie byłoby w nim tej bajkowej atmosfery. Z jednej strony są to elementy dekoracyjne, z drugiej każdy z nich ma swoją historię, która przypomina nam nasze doświadczenia z różnych podróży, miejsc, ludzi i innych kultur.”