-15% na oświetlenie z kodem LAMPY15 | Zaoszczędź jeszcze dziś →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Stwórz swój własny kalendarz adwentowy

Iva Baltaretu · 19 listopada 2021

Mamy dla Ciebie przepis na domowy kalendarz adwentowy, który wniesie do domu wyjątkową, świąteczną atmosferę. Zdradzimy Ci kilka rad, jak go zrobić i co w nim umieścić, aby sprawił frajdę nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Wiszący wieniec z papierowymi serduszkami

Naturalny wieniec stworzony z iglastych gałązek i serc z papieru z recyklingu. Czego będziesz potrzebować do jego wykonania?

Na wieniec: podstawę w kształcie okręgu o średnicy 25 cm (może być metalowa lub drewniana), gałązki choinki, paprocie, dziką różę, kawałki mchu, porosty itp., pistolet z klejem na gorąco, drucik, żyłkę.

Na serduszka: czarny, biały lub zwykły papier do pakowania paczek, idealnie o gramaturze ok. 100 g/m2, złoty i srebrny pisak, nożyczki.

Przygotowanie

Na początku stwórz z drutu na okręgu siatkę, na której powiesisz serduszka z niespodzianką. Następnie stopniowo przytwierdzaj gałązki choinki za pomocą drucików lub kleju na gorąco. Najlepiej, aby gałązki znajdywały się zarówno na dole, jak i na górze okręgu. Dzięki temu wieniec będzie prezentować się lepiej. Na koniec ozdób je szyszkami czy dziką różą. My postanowiliśmy użyć także sztucznego śniegu.

Wytnij serca z papieru. Nasze mają wymiary około 8 x 8 cm, aby pomieściły niespodziankę. Ponumeruj serduszka od 1 do 24 (z obu stron) i zszyj je ze sobą na maszynie do szycia. Zanim doszyjesz do końca, włóż do środka mały prezent, na przykład cukierek lub miły liścik.

Następnie zawieś serduszka za pomocą żyłki lub cienkiej nitki. Gdzie powiesić gotowy kalendarz? Doskonale będzie wyglądał nad stołem, przy oknie lub jako dekoracja w pokoju dziecięcym.

Mini domki

Minimalistyczne domki z papieru będą świetnie wyglądać na komodzie lub półce.

Jak je zrobić?

Pobierz szablon i wytnij 24 domki. Wszystkie sklej i umieść na tacy lub paterze.

Co włożyć do domków? Może to być ponownie jakąś małą słodycz. Jednak równie piękne będą domki bez zawartości.

Rada: Każdego dnia pokoloruj jeden domek.