Menu
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanie20 zł dla CiebieKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Rozmowa z designerką: Tereza Stubley

Jakie są jej ulubione materiały i trendy oraz które elementy wnętrza lubi wykorzystywać w swoich projektach? Zobacz, co ma do powiedzenia Tereza.

Poznajmy się:Tereza Stubley

Tereza jest absolwentką studiów w DesignŠkole. Przez dziesięć lat pracowała jako stewardesa, dzięki czemu miała okazję zaglądać do domów na całym świecie. W 2014 roku zmieniła ścieżkę kariery i zaczęła studiować projektowanie wnętrz.

W każdym pomieszczeniu dostrzega potencjał, a jednocześnie lubi patrzeć, jak 4 ściany stają się czyimś domem. Jej styl jest ponadczasowy, pełen naturalnych kolorów i materiałów. Dąży do estetycznych oraz kompleksowych rozwiązań z uwzględnieniem marzeń klientów. Jej celem jest, aby ludzie nawet po latach czuli się w domu jak najlepiej.

Sama jestem raczej minimalistką, jeśli chodzi o kolory.

Jaki jest Twój ulubiony trend wnętrzarski i dlaczego?

Podoba mi się, że we wnętrzach ostatnio królują świeże barwy. Sama jestem raczej minimalistką, jeśli chodzi o kolory. Wolę, gdy baza wnętrza jest utrzymana w neutralnych tonach, a zdecydowanych odcieni używam do dekoracji.

Trendem, za którym chętnie podążam jest wykorzystanie we wnętrzu naturalnych materiałów. Na przykład lampy rattanowe lub wiklinowe, lniane zasłony czy dywany jutowe nadają monochromatycznemu wnętrzu potrzebną teksturę i dynamikę.

Dlaczego warto skorzystać z usług projektanta wnętrz? W jaki sposób taka współpraca ułatwia dopracowanie wnętrza?

Projektant zadba o harmonijne wykończenie wnętrza. Zapewni to zachowanie koncepcji, na którą umawiasz się na początku procesu. Efektem będzie kolorystycznie i stylowo wyważone wnętrze, ale projektant oczywiście nie zapomina o praktycznej stronie i ergonomii przestrzeni.

Dużą korzyścią jest oszczędność czasu, a co za tym idzie pieniędzy. Architekt wnętrz wyjaśni Ci, w co warto inwestować, a co można pominąć. Zna rynek i współpracuje ze sprawdzonymi rzemieślnikami, producentami czy sprzedawcami, a rekomendacja tych partnerów biznesowych to ogromna ulga i oszczędność czasu dla klientów.

Jakie są największe błędy, jakie ludzie popełniają przy urządzaniu domu, czego powinniśmy unikać?

Problemem może okazać się osobne podejście do poszczególnych elementów, a nie do wnętrza jako całości. Połączenie kilku drewnianych dekorów w jednym pomieszczeniu może również okazać się nietrafione. Trzeba też uważać z zestawianiem zbyt dużej ilości kolorów, materiałów oraz stylów.

Jakie są Twoje ulubione produkty na Bonami, których lubisz używać w swoich projektach i dlaczego?

Niedrogie i minimalistyczne krzesło, które Bonami oferuje w kilku wersjach kolorystycznych. Dzięki lekkiej konstrukcji idealnie pasuje do małych pomieszczeń.

Zobacz, jak zmieniło się wnętrze, które urządziła Tereza: