-15% na oświetlenie z kodem LAMPY15 | Zaoszczędź jeszcze dziś →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Rozmowa z designerką: Petra Indruchová

Jak postrzega trendy i czego unika projektując wnętrza? Sprawdź, co ma do powiedzenia Petra.

Poznajmy sięPetra Indruchová

Petra całe życie poświęciła architekturze i projektowaniu. Jako mała dziewczynka nieustannie przemeblowywała swój pokój i nigdy nie miała dość. Wydział Architektury i Urbanistyki był więc oczywistym wyborem, podobnie jak praktyka w biurach architektonicznych. Już w trakcie nauki założyła studio, w którym skupia się na wnętrzach dla dzieci i dorosłych.

Po ukończeniu szkoły odbyła kilkuletnie podróże między Czechami a Włochami, gdzie poszerzała swoją wiedzę w zakresie mebli i projektowania wnętrz oraz uczyła się od najlepszych firm. Pasjonatka Petra pracuje z klientami na całym świecie i najbardziej cieszy ją, gdy ludzie dobrze się czują w swoich domach.

Każde wnętrze powinno być zbudowane wokół osobowości tych, którzy w nim mieszkają.

Jaki jest Twój ulubiony trend wnętrzarski i dlaczego?

Kocham indywidualizm – każde wnętrze powinno być budowane wokół osobowości ludzi, którzy w nim mieszkają, tak by dobrze się w nim czuli, bez bezmyślnego poddawania się modzie, zmieniającej się co kilka miesięcy.

Projektant widzi kontekst każdego wnętrza i może sprawić, że będzie Ci się żyło o wiele wygodniej.

Dlaczego warto skorzystać z usług projektanta wnętrz? W jaki sposób taka współpraca ułatwia dopracowanie wnętrza?

Projektant pomoże Ci w dopracowaniu szczegółów Twojego domu. Oznacza to przede wszystkim, że pomieszczenia będą funkcjonalne i piękne, a Ty unikniesz szeregu błędów, które mogą być nie tylko komplikacją i opóźnieniem, ale przede wszystkim obciążeniem finansowym. Projektant widzi kontekst każdego wnętrza i może sprawić, że będzie Ci się żyło o wiele wygodniej.

Jakie są największe błędy, jakie ludzie popełniają przy urządzaniu domu, czego powinniśmy unikać?

Nie można ich wyliczyć na jednym wydechu, ponieważ każda przestrzeń jest inna. Ale według mnie głównym problemem będzie dysfunkcyjne rozmieszczenie mebli (kiedy na przykład siedząc na kanapie, nie widzisz telewizora lub kominka). Niewłaściwe połączenie kolorów i materiałów. Nieprawidłowe lub niewystarczające oświetlenie. Ale często są to również niebezpieczeństwa, które mogą być śmiertelne dla dzieci lub zwierząt.

Jakie marki są Twoimi ulubionymi na Bonami?

Na Bonami znajdziemy naprawdę szeroką gamę dodatków – obrazy, wazony, ale także pościel. Moja ukochana marka Linen Tales łączy w sobie ponadczasową elegancję i luksus naturalnego materiału.

Bardzo podobają mi się produkty marki Kave Home, bo od razu przykuwają wzrok.

Jeśli urządzam wnętrze dla dzieci, zawsze stawiam na ofertę mebli i akcesoriów Flexa.

Jakie są Twoje ulubione produkty na Bonami, które lubisz wykorzystywać w swoich projektach?

Szkoda by było wynieść na piedestał kilka produktów i zapomnieć o pozostałych. Lubię ciekawe kształty i połączenia materiałów, chętnie łączę proste elementy z dominującymi produktami.

Zainspiruj się innymi produktami, które poleca Petra: