Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Uprawa roślin w małym mieszkaniu

Zakochałeś się w roślinach pokojowych, ale mimo że doniczek przybywa, to Twój metraż nadal pozostaje taki sam? Weź się na sposób i spróbuj założyć „pionowy” ogródek!

Nie musisz się obawiać wymagającego projektu DIY, wystarczy, że postawisz na kilka odpowiednich dodatków. Poszukaj inspiracji poniżej!

Doniczki ścienne zawsze na topie

Kiedy na parapetach nie da się już wcisnąć nawet najmniejszej doniczki, nasze oczy kierują się ku ścianom. Do wyboru mamy doniczki ścienne, pomysłowe półki lub systemy półek, na których można ułożyć rośliny obok siebie.

Jeśli chcesz zagospodarować półki na balkonie, nie zapomnij zabezpieczyć doniczek na wypadek silnego wiatru, na przykład za pomocą sznurka lub drucika.

Nieskończone możliwości

Nawet w mikroskopijnej kawalerce znajdzie się miejsce na kilka roślinek – wystarczy wykorzystać sufit! Obecnie rekordy popularności biją kwietniki z makramy w stylu boho. Kilka sznurków, tutorial lub instrukcja, a może uda Ci się wykonać takie cuda samodzielnie?

Które kwiaty można śmiało zawiesić? Różne rodzaje bluszczu, filodendronów, zielistki, a nawet paprocie.

Kokedamy są bardzo efektowne, nie zapomnij jednak o regularnym zanurzaniu ich w wodzie. Możesz również wybrać sztuczną ozdobę, której nie trzeba podlewać.

A może jakieś nietypowe rozwiązanie?

Przymocuj do ściany wieszak na płaszcze i zawieś na nim kwietniki. Nieźle sprawdzi się większy stojak na ubrania z półką, na której umieścisz klasyczne doniczki.

Dobrym pomysłem może być kompozycja z haczyków i półek w różnych stylach. Ich główną zaletą jest duże pole dla Twojej inwencji twórczej.

Więcej pomysłów na urocze ogrodowe dodatki? Odkryj je razem z nami!