Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Jak optycznie kształtować przestrzeń za pomocą oświetlenia

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Nie musisz być projektantem oświetlenia ani mistrzem złudzeń optycznych, abyś mógł wyczarować w domu wyjątkowy klimat. Wystarczy wybrać odpowiednie lampy, wykorzystać kilka sztuczek, a wnętrze optycznie dostosuje się do Twoich potrzeb.

Zainspiruj się naszymi radami i oświetl swoje mieszkanie w sposób efektowny i efektywny.

1

Abażur nie tylko dla ozdoby

Żyrandol może być zarówno niepozornym jak i stylowym pomocnikiem, dzięki któremu dostosujesz ilość przepuszczanego światła. Możesz więc wybrać efekt zgodny z Twoimi potrzebami. Klosze wykonane z papieru lub materiału tworzą stłumione światło, a metalowe modele pomogą precyzyjnie ukierunkować strumień światła. Jeżeli wybierzesz żyrandol wiklinowy lub perforowany, na Twojej ścianie pojawią się ciekawe ornamenty.

Rada:
Wiszące lampy mogą być zbyt monumentalne, ale dzięki minimalistycznym kloszom będą prezentować się ciekawie i wniosą do wnętrza dynamikę oraz odrobinę elegancji.

Piękno surowości

Do wnętrz w stylu industrialnym doskonale pasują surowe lampy – na przykład wiszące żarówki. Pamiętaj jednak, że bez klosza mocne żarówki mogą oślepiać.

Równowaga przede wszystkim

Jeżeli zdecydujesz się na jeden dominujący żyrandol, pozostałe elementy oświetlenia muszą do niego pasować, ale się nie wyróżniać. Dlatego lepiej stawiać na oszczędny design.

2

Kształt ma znaczenie

Podczas gdy na abażurze w kształcie walca praktycznie wszystkie wzory materiałów dobrze się prezentują, to na stożkowych nie sprawdzą się podłużne motywy. Jeżeli lampa ma być głównym źródłem światła, wybieraj takie, przez które dobrze przechodzi światło, najlepiej papierowe lub wykonane z jasnych materiałów.

Więcej o oświetleniu