Menu
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanie20 zł dla CiebieKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Meble do przechowywania w industrialnym stylu

Lubisz, kiedy we wnętrzu pojawiają się meble i dodatki rodem z wielkomiejskich przemysłowych hal? Przedmioty okraszone odrobiną industrialnego czaru niczego nie udają i właśnie dlatego tak bardzo je uwielbiamy.

Odkryj najpiękniejsze komody, szafki i półki, których nie spotkasz w co drugim domu!

Typowe cechy

Elementy utrzymane w industrialnym stylu mają niewiele wspólnego z kruchością i delikatnością – te meble wytrzymają lata! Spryskane lakierem szafy mogą wyglądać kropka w kropkę jak przedmioty wyjęte z produkcyjnych hal. Śruby, zacieki i niedoskonałości dodają meblom autentyczności.

Materiały

Komody w industrialnym stylu często produkuje się z materiału stylizowanego na zużyty lub bez finalnej obróbki.

Kładzie się tu nacisk na samą jakość i wytrzymałość, dlatego pierwszeństwo dostaje zwykle lite drewno w połączeniu z lakierowanym metalem. We wnętrzu inspirowanym nowojorskim loftem znajdzie się także miejsce dla betonowych półek i szafek.

Kolory

Stawiamy na naturalność. Ciepły drewniany dekor dobrze wygląda w parze z chłodnymi tonami.

Jeśli chcesz ożywić tę kombinację, wybierz ziemiste odcienie lub musztardowe, ceglaste czy oliwkowe barwy. Wyjątkiem mogą być metalowe szafki spryskane kolorowym lakierem.

Nie bój się połączeń

Patrzysz na styl industrialny przychylnym okiem, ale boisz się, że w Twoim domu może pojawić się chłód? Nie bój się postawić na dominujący mebel otoczony delikatniejszymi dodatkami.

Zaletą industrialnego stylu jest możliwość łączenia z elementami w minimalistycznej lub eklektycznej odsłonie. Na przykład komoda, z której bije surowość będzie świetnie prezentować się w salonie urządzonym na modłę boho.

Więcej inspiracji dotyczących miejsca do przechowywania znajdziesz w kategorii