-15% na dywany z kodem DYWANY15 | Już tylko do północy →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Metamorfoza mieszkania w przytulną, kobiecą przestrzeń

Czternastoletnia Żaneta po chemioterapii żyje w mieszkaniu socjalnym wraz ze swoją siostrą Elizą. Ich mama przez swoje uzależnienie nie mogła się nimi zająć.

Zobacz, jak z zaniedbanego wnętrza powstała przytulna sypialnia z przestrzenią do nauki, przejrzysta kuchnia i korytarz oraz jasna, zorganizowana łazienka.

Mieszkanie dzielnych dziewczyn

28-letnia Eliza od czterech lat zajmuje się swoją młodszą siostrą Żanetą. Opiekowała się nią głównie podczas leczenia białaczki. Żaneta jest teraz na leczeniu podtrzymującym i wygląda na to, że dzielnie pokonuje chorobę.

Eliza ze względu na siostrę oraz pandemię musiała zmienić pracę na telemarketerkę, ale marzy o szybkim powrocie do fryzjerstwa.

Kuchnia „przed“ i „po“:

Pokój Elizy

Główną wadą tego pomieszczenia była stara podłoga i brak miejsca do przechowywania. Projektanci postawili więc na pojemną szafę i komodę w nowoczesnym stylu. Ożywili minimalistyczny charakter mebli za pomocą delikatnie industrialnego oświetlenia.

Zasłony, tekstylne dodatki i powtarzający się motyw drewna sprawiły, że cała przestrzeń stała się ciepła i przytulna.

Sypialnia „przed“ i „po“:

Subtelny styl industrialny

W łazience, przedpokoju i kuchni na ścianach pojawiają się betonowe motywy, białe dodatki i jaskrawoczerwone akcenty. Dzięki temu przestrzeń nabrała nieco industrialnego charakteru, ale nadal panuje w niej przyjemna, domowa atmosfera.

Łazienka „przed“ i „po“: