Ta witryna używa plików cookie. Więcej o używanych przez nas plikach, ich zastosowaniu, modyfikacji i akceptacji można znaleźć tutaj

ok
Menu
50 zł dla CiebieRejestracjaLogowanie50 zł dla CiebieKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Jak wnieść do domu świąteczną atmosferę w ostatniej chwili

Boże Narodzenie to Święta spokoju i pokoju. W dzisiejszych czasach jednak coraz trudniej o tym pamiętać. Skupiamy się na doskonałym efekcie, który często wiąże się ze stresem i wymaga poświęcenia dużo czasu.

Jeżeli nie masz tyle wolnego, ile byś na to potrzebował, nie musisz się martwić. Mamy dla Ciebie kilka rad, jak wnieść do domu atmosferę Świąt, bez nerwowych i czasochłonnych przygotowań.

Planowanie jest kluczowe

Zaplanuj różne aktywności na każdy dzień. Zapisz na papierze datę, godzinę oraz czym będziesz się zajmować. Powieś kartkę w zasięgu wzroku. Nie musisz rzucać się na głęboką wodę, poszczególne zadania nie powinny zajmować dużo czasu, wystarczy przeznaczyć na nie 30 minut dziennie. Zobaczysz, że do Świąt wszystko będziesz mieć gotowe. Na przykład jednego dnia udekoruj choinkę, drugiego powieś lampki w oknie, trzeciego na przykład zapakuj prezenty.

Prostota to podstawa

Postaw na minimalizm i naturalny styl, który jest trendem tegorocznego Bożego Narodzenia. Pójdź na spacer i nazbieraj gałązek. Możesz zrobić z nich wieniec lub po prostu włóż je do wazonu. Dodaj światełka lub udekoruj całość kilkoma ozdobami świątecznymi. Efekt będzie doskonały, a zajmie Ci tylko kilka minut.

Wypełnij dom zapachem

Kolejnym szybkim i prostym sposobem na wprowadzenie świątecznej atmosfery jest wypełnienie domu aromatem, dzięki świeczkom czy dyfuzorom o zapachu cynamonu, wanilii, igliwia lub cytrusów. Wieczór przy świecach, które pięknie pachną, spędzony na oglądaniu płatków śniegu przyniesie odrobinę świątecznego spokoju.

Uzupełnij całość światełkami

Nie tylko świeczki, ale także lampki choinkowe i inne dekoracje świetlne wytworzą atmosferę przytulności. Aby nie sprawiały chaotycznego wrażenia, postaw na jeden kolor, najlepiej ciepły odcień bieli, który przypomina płomień świecy. Łańcuchy światełek można umieścić praktycznie wszędzie – od okien, przez choinkach, aż po duże słoiki.

Proste pierniczki

Jeśli nie masz czasu, nie piecz kilku rodzajów ciast. Być może nawet tylu nie potrzebujesz i jest ryzyko, że się zmarnują? W tym roku możesz postawić na pierniczki, które jak nic wpisują się w Boże Narodzenie i można je przechowywać bardzo długo.

Uporządkowane ozdoby

Jeżeli chcesz uniknąć corocznego szukania ozdób i rozplątywania ich między sobą, układaj je w przemyślanych organizerach. Włóż je do różnych pudełek, które ochronią ozdoby przed kurzem lub uszkodzeniem. Jeżeli nie masz miejsca do przechowywania, postaw na organizery, które można schować pod łóżko.