-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

Wszystko o zakupach
Polski

Nowe i jeszcze lepsze. Jak urządzić harmonijne wnętrze

Przyszła wiosna i czujesz, że potrzebujesz zmian? Zacznij od swojego wnętrza. Nie musi to jednak oznaczać konieczności kupowania nowych mebli lub akcesoriów. Czasami wszystko, co wystarczy zrobić, to przemeblowanie pokoju lub po prostu pozbycie się niepotrzebnych rzeczy. I nagle okazuje się, że w domu czujesz się o niebo lepiej.

Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek inspirowanych chińską metodą aranżowania feng shui, które sprawią, że każde pomieszczenie w Twoim domu stanie się jeszcze bardziej przytulnym miejscem.

Feng shui w sypialni

1. Sztuczne materiały ogranicz do minimum. Wybierz akcesoria i tkaniny z naturalnych oraz trwałych materiałów, takich jak len, wełna lub trawa morska.

2. Stawiaj na minimalistyczne dekoracje, takie jak figurki, wazony lub obrazy w delikatnych ramach.

3. Unikaj dużych luster. Zwłaszcza tych, które widzisz bezpośrednio z łóżka.

4. Szafki nocne najlepiej ustawić po obu stronach łóżka. By uniknąć wrażenia nieporządku, zawsze miej na nim tylko jedną książkę. Tę, którą aktualnie czytasz.

Feng shui w salonie

1. Sofa stojąca frontem do drzwi tworzy poczucie bezpieczeństwa. Wprowadź do salonu ciepłe i delikatne kolory feng shui – kremowy, brązowy i pomarańczowy.

2. Wnieś wspaniałą energię do pomieszczenia za pomocą roślin doniczkowych, które dodatkowo oczyszczają powietrze. Jeśli masz mało miejsca, idealnie sprawdzą się doniczki ścienne i wiszące.

3. Za pomocą odpowiednio ustawionego lustra będziesz mógł optycznie powiększyć pomieszczenie, a dzięki światłu dziennemu również je dodatkowo oświetlić. Możesz użyć więcej niż jednego, ale nie umieszczaj luster bezpośrednio naprzeciwko siebie.

4. Co z dekoracjami? Stawiaj na obrazy.

Feng shui w łazience

1. Najważniejszy jest tu oczywiście doskonały porządek. W osiągnięciu go pomogą Ci przeróżne akcesoria i organizery organizery łazienkowe. Wybieraj bambusowe dodatki i elementy wykonane z naturalnych materiałów.

2. Dobrze oświetl lustro w łazience, najlepiej światłem dziennym. Optycznie powiększysz przestrzeń.

3. Zrób miejsce dla roślin doniczkowych. Wystarczy wybrać te, które dobrze znoszą dużą wilgoć.

4. W łazience idealnie sprawdzą się elementy z ceramiki lub drewna, które wprowadzą wrażenie ciepła do tego chłodnego pomieszczenia.

To nie wszystkie wskazówki – odkryj najnowsze inspiracje stylowymi wśród stylowych mebli i dodatków.