-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

Wszystko o zakupach
Polski

Jak ochłodzić wnętrze za pomocą tekstyliów

Już niedługo przywędrują do nas upalne dni, a wraz z nimi marzenie, by schłodzić swój dom chociaż o parę stopni. W takiej sytuacji przydadzą się sprawdzone dodatki tekstylne, które pomogą Ci przetrwać gorące lato. Wystarczy wybrać odpowiednie materiały.

Zainspiruj się naszym poradami i przygotuj się na parne, letnie noce.

Jak ochłodzić rozgrzane wnętrze

Wszyscy uwielbiamy lato, jeżeli nie musimy spędzać czasu zamknięci w domu lub biurze. Jak tylko słońce zaczyna padać na szyby a temperatura rośnie szukamy sposobów, jak ochłodzić wnętrze. Mamy dla Ciebie aż 3 pomysły, jak to zrobić.

1. Jasne kolory

Czarne i ciemne odcienie przyciągają ciepło przez co zwiększają temperaturę. To właśnie dlatego mieszkańcy ciepłych krajów ubierają się często w jasne, przewiewne tkaniny. Pamiętaj o tym wybierając tekstylia do domu. Poduszki i narzuty w jasnych barwach przynoszą wizualne poczucie chłodu, które jest tak potrzebne w upalne dni.

2. Zaciemniające zasłony

Jeżeli chcesz na chwilę odpocząć od gorących promieni słonecznych, wybierz zasłony, które Cię przed nimi ochronią. Takie, które nie przepuszczają światła mają w nazwie zaciemniające lub też black out. Sprawdzą się także nieprześwitujące materiały takie jak aksamit.