20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanie20 zł dla CiebieKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Stylizacja wnętrza według hygge

Za oknem coraz ciemniej, a Ty i tak cieszysz się, że zima zaraz przekroczy również próg Twojego domu? Uwielbiasz otulać się mięciutkim i dającym ciepło kocem, z kubkiem gorącego napoju w dłoni oraz stosem lektur, który czeka, aż się za nie zabierzesz. Musisz wiedzieć jedno, tak właśnie prezentuje się hygge! Pod tym pojęciem znajdziesz różne przekazy, ale cel jest ten sam: równowaga, poczucie bezpieczeństwa i beztroska.

Dom, Twoja oaza spokoju

Hygge nie jest czymś materialnym, co możesz kupić do swojego domu.
To stan bycia. Mieszkańcy Północy aranżują swoje mieszkania tak, że wyglądają jak z czasopisma wnętrzarskiego, są surowe, ale wciąż bije od nich ciepło. Dla nich dom to namiastka wyjątkowej aury, którą tworzą przyjaciele, to również miejsce pracy oraz codziennego relaksu.

W większości do swoich mieszkań wybierają jasne kolory,
dodatki z drewna i gustowne ozdoby.

Świeczki i lampy

W hygge liczy się spokój ducha, a aromatyczne świeczki i ich kojące płomienie odpowiadają za przyjemne doznania. Skandynawowie zapalają
je w mieszkaniach, biurach, kawiarniach czy nawet w szkołach.

Oprócz kojącego ciepła świec wybierają także stylowe lampy i dbają o to,
jak je odpowiednio rozmieścić w mieszkaniu. Żarówki z ciepłym podcieniem wiodą prym! Nie drażnią oczu i stymulują harmonijną strefę mieszkania.

W Święta uwielbiają wszelkiego rodzaju lampki i lampeczki. W większości mieszkań pali się lampa w kształcie gwiazdy, a w oknach migoczą łańcuchy świetlne.

Zainspiruj się skandynawską mądrością

Mówi się, że Duńczycy są najszczęśliwszym narodem na świecie. Potwierdzeniem tego jest umiejętność cieszenia się z drobnostek. Swoboda w wyborze sposobu ubioru, jedzenia i mieszkania, dzielenia się szczęściem
i sztuka kochania życia, takim, jakie jest. Tak według nich powinien wyglądać każdy dzień.