-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

Wszystko o zakupach
Polski

Jak łączyć ze sobą komody, regały i półki

Meblościanki lub komplety identycznych szafek są już nieco staromodne. Zamiast tego postaw więc na oryginalne zestawienia mebli, które wzajemnie się uzupełniają pod względem funkcjonalnym oraz estetycznym.

Wybieraj i łącz różne rodzaje komód, regałów, szafek i półek tak, aby efekt był harmonijny i przyjemny dla oka.

Wybierz konkretny styl

Podstawą przy wyborze różnych rodzajów mebli do przechowywania będzie ustalenie stylu, w jakim chcesz urządzić pomieszczenie. Dzięki temu efekt końcowy będzie oryginalny, ale nie chaotyczny.

Niektóre style pięknie się łączą. Na przykład do prostego regału scandi będzie pasować komoda boho lub industrialna półka.

Kontrastowe materiały

Oprócz kolorów, łącz ze sobą także różne struktury. Przestrzeń wygląda wtedy ciekawie i oryginalnie.

Na przykład, jeśli urządzasz pomieszczenie w stylu boho, obok komody wykonanej z drewna o gładkim wykończeniu, postaw szafkę z drzwiczkami z oryginalnego rattanu lub sznurka jutowego.

Przemyślana paleta kolorów

Jeśli wszystkie meble wybierzesz z identycznego materiału lub z jednej kolekcji, dobrze jest pobawić się nieco odcieniami. Nie oznacza to jednak, że każdy element powinien mieć inny kolor.

Barwna komoda lub szafka może ożywić pomieszczenie. Jeśli chcesz stworzyć bardziej oryginalne wnętrze, postaw na szafę o bogatej i niepowtarzalnej kolorystyce!

Lekkość we wnętrzu

Aby wprowadzić do pomieszczenia harmonijną atmosferę, wykorzystaj otwarte regały, półki czy szklane witryny, które pomogą wywołać uczucie lekkości.

Pamiętaj jednak, że rzeczy na otwartych półkach powinny być uporządkowane i miłe dla oka. Jeśli masz sporo przedmiotów, których nie chcesz mieć na widoku, lepiej zaopatrz się w meble z drzwiczkami lub szufladami.

Więcej mebli do przechowywania znajdziesz w całej kategorii