Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Nowoczesna jadalnia inspirowana Skandynawią

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Prostota i lekkość. To podstawowe atrybuty jadalni ze skandynawską estetyką. Dzięki czystym liniom, minimalistycznemu podejściu do designu mebli i dekoracji oraz możliwości zabawy teksturami, ten styl jest idealny nawet do małych przestrzeni.

Zainspiruj się naszymi wskazówkami i stwórz jadalnię, która będzie cieszyć oko przez lata!

Subtelny minimalizm

Podstawą skandynawskiej jadalni są naturalne materiały, zwłaszcza drewno. Przy wyborze poszczególnych mebli postaw na prostotę kształtu, wysokiej jakości materiały i precyzyjne wykończenie.

Subtelny efekt uzyskasz dzięki zaokrąglonym liniom i delikatnie podkreślonemu rysunkowi drewna. Aby wnętrze nie wydawało się zbyt ciężkie, dodaj metalowe elementy i jasne kolory, które rozjaśnią przestrzeń.

Prosta elegancja

W przypadku stołów i krzeseł postaw na możliwie najprostsze kształty i kolory – najlepiej w neutralnej palecie. Odcienie czerni, szarości i beżu stworzą idealną bazę do ozdobienia wnętrza bardziej wyrazistymi elementami.

Ulubiona sztuczka projektantów

Możesz wprowadzić do jadalni dawkę lekkości i swobody, łącząc krzesła o podobnym kształcie, ale w różnych kolorach i strukturach.

Stylowe serwowanie

Warto, by główną rolę podczas serwowania grały elementy naturalne. Nie bój się łączyć różnych struktur i materiałów. Stworzysz dzięki temu wyjątkową kompozycję.

Ciekawe ceramiczne talerze w ziemistych odcieniach, czarne metalowe sztućce i lniane serwetki w kolorze ochry będą doskonale wyróżniać się na drewnianym blacie.

Gra przeciwieństw

Minimalistyczny komplet naczyń wprost skłania do eksperymentów. Surowe kształty to doskonała podstawa do łączenia z bardziej wyrazistymi elementami.

Powiew Morza Śródziemnego

Co powiesz na serwowanie dań śródziemnomorskich w południowym stylu? By nakryć stół o lekkim, swobodnym wyglądzie potrzebujesz rattanowych mat i kamionkowych naczyń o nieregularnych kształtach.