-15% na dywany z kodem DYWANY15 | Już tylko do północy →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Gotuj jak szef kuchni

Gotowanie stało się Twoją pasją? W takim razie z pewnością wiesz, jak dobre sprzęty z najlepszych materiałów i o funkcjonalnym designie potrafią ułatwić przygotowywanie pysznych dań.

Mamy dla Ciebie wybór najlepszych garnków, patelni i innych akcesoriów kuchennych, dzięki którym będziesz gotować jak prawdziwy szef kuchni.

Garnki, które odziedziczą Twoje wnuki

Prawdziwy kucharz powinien mieć zestaw dobrych garnków, patelni i naczyń do zapiekania, w których dania nie będą się przypalać, a same naczynia wytrzymają wiele lat. Najlepsze materiały i design wymagają wprawdzie finansowej inwestycji, ale szybko przekonasz się, że taki wydatek się opłaci.

Wybranie odpowiednich garnków czy patelni to jednak nie zawsze bułka z masłem. Zwróć uwagę głównie na materiał, funkcję i pielęgnację, ale nie pomijaj także designu.

Na ostrzu noża

Nauczenie się krojenia jak zawodowiec wymaga nie tylko praktyki, ale także doskonale ostrych noży, które są dużo bezpieczniejsze niż te tępe. Postaw na wysokiej jakości nierdzewną stal, która na długo pozostanie ostra, a w razie potrzeby ponownie ją naostrzysz.

Ostrzenie noży w domu to nic trudnego, ale jeżeli nie czujesz się na siłach, powierz to zadanie profesjonalistom.

Kwestia przechowywania noży jest także bardzo ważna. Należy robić to tak, aby noże nie stępiły się w kontakcie z pozostałymi sztućcami. Najlepiej przechowywać je w specjalnym stojaku lub listwie magnetycznej.

Bonami radzi: Jak poznać, że nóż jest ostry? Spróbuj przeciąć nim gazetę. Jeżeli nóż nie wchodzi z łatwością w papier, trzeba go naostrzyć.

Postaw na sprawdzonych pomocników

Jeżeli gotujesz na co dzień lub często przygotowujesz posiłki dla większej liczby osób z pewnością docenisz roboty i urządzenia, które część pracy zrobią za Ciebie. Dzięki nim w mgnieniu oka pokroisz warzywa lub zagnieciesz ciasto.

Naszym faworytem są śliczne sprzęty kuchenne w stylu retro marki Klarstein.

Dobre akcesoria kuchenne

Mimo że takie akcesoria jak obieraczka do warzyw, nożyczki kuchenne czy drewniana deska wydają się drobiazgami, pomagają w bezstresowym przygotowaniu posiłków. Dlatego warto pieczołowicie wybierać te dodatki i zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Nie tylko będą dłużej służyć, ale dzięki odpowiedniemu designowi wygodniej będzie się ich używać i łatwiej myć.