Ta witryna używa plików cookie. Więcej o używanych przez nas plikach, ich zastosowaniu, modyfikacji i akceptacji można znaleźć tutaj

ok
Menu
20 złRejestracjaLogowanie20 złKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Choinka w tradycyjnym polskim stylu

Wierzysz, że atmosferę Świąt oprócz tradycji i zwyczajów tworzy także klasycznie udekorowana choinka? My także!

Zainspiruj się magicznym klimatem, jaki panuje w wiejskim domu Kasi Tabath-Sklorz, znanej na Instagramie jako kejti.ts Zakochaj się w ciepłej palecie kolorów, ślicznych ozdobach ze słomy i drewna oraz tradycyjnych szklanych bombkach i wyczaruj w swoim domu podobny wystrój.

Motywy przewodnie

Na tradycyjnej choince zazwyczaj główną rolę odgrywa kolor czerwony uzupełniony zielenią, bielą i beżem. Często pojawiają się także naturalne motywy w postaci szyszek, słomianych ozdób i łańcuchów. Dopracowane w każdym szczególe figurki będą w takiej aranżacji strzałem w dziesiątkę. A jak na koniec najlepiej podkreślić całość? Na czubku choinki umieść piękną gwiazdę.

Retro bombki po babci

Boże Narodzenie to czas rodzinnych spotkań i pamięci o bliskich. Najlepiej więc będzie, jeśli Twoja choinka będzie miała osobisty charakter oraz swoją historię. Jeżeli masz na strychu kilka uroczych ozdób, które odziedziczyłeś po dziadkach, powinieneś je wyeksponować. Im bardziej są wyjątkowe, a nawet trochę kiczowate, tym lepiej. Ozdoby są jak przyprawy – jeżeli nie przesadzisz z ilością, całość będzie piękną symfonią wzorów.

Pachnące ozdoby DIY

Precyzyjnie wykonane dekoracje możesz uzupełnić własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Wystarczy, że pomarańczę pokroisz w plasterki i je ususzysz. Możesz także za pomocą foremek do ciastek wykroić ozdoby ze skórki pomelo. Najwięcej szyku zadadzą jednak pachnące pierniczki. Nie musisz ich nawet ozdabiać, są piękne także w wersji sauté.