Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

7 rad, jak wybrać oświetlenie do łazienki

Odpowiednie oświetlenie jest w stanie przemienić nawet najzwyklejszą łazienkę w prawdziwą oazę relaksu, w której odpoczniesz po ciężkim dniu.

Mamy dla Ciebie wiele praktycznych rad, jak wybrać odpowiednią barwę światła, jego intensywność i jak najlepiej rozmieścić lampy w pomieszczeniu. Zainspiruj się naszym wyborem stylowych kinkietów i lamp sufitowych.

Kilka "warstw" światła

Oświetlenie w łazience powinno się składać z kilku różnych punktów – od jasnego światła odpowiedniego do wykonywania codziennych rytuałów po przygaszone, nastrojowe światło idealne podczas relaksującej kąpieli.

Oprócz klasycznej lampy sufitowej powieś też kinkiety lub podświetlane lustro. Sprawdzi się tutaj także przenośna lampka. Nawet jeśli Twoja łazienka jest mała, nie wystarczy jedno źródło światła. Dodatkowo jeśli odpowiednio ją oświetlisz może wydawać się większa.

Zadbaj o światło nad lustrem

Stojąc przed lustrem potrzebujesz dobrego światła, dlatego zadbaj o jego równomierne oświetlenie. Powieś kinkiet bezpośrednio nad lustrem lub po obu jego stronach.

Nigdy nie wieszaj lampy tylko po jednej stronie lustra – będzie ona rzucać cień na Twoją twarz, czego z pewnością nie chcesz, zwłaszcza przy goleniu lub robieniu makijażu.

Chcesz wnieść światło do innych pomieszczeń? U nas znajdziesz morze inspiracji.