Przedświąteczna wyprzedaż -20% lub więcej na 10 000+ produktów | Zaoszczędź →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

6 pomysłów na minimalistyczny stół wigilijny

Delikatny, pełen naturalnych materiałów świąteczny stół zauroczy każdego gościa. Nie obawiaj się, że skromne nakrycie będzie wyglądać zbyt zwyczajnie. Postaw na odpowiednie elementy i gustowne dekoracje, a stworzysz uroczą kompozycję nawet bez ekscentrycznych elementów.

W tym roku usiądź przy świątecznym stole pełnym prostoty, ale i stonowanej elegancji.

Nie wszystko musi być doskonałe

Porcelana nigdy nie wyjdzie z mody, więc tu nie popełnisz błędu. Jeśli chcesz nadać nakryciom lekkości, nie bój się charakterystycznych kamionkowych talerzy. Elegancki efekt uzyskasz stawiając na neutralne odcienie, czyli biele, kremy i szarości.

Bonami radzi:
Mieszaj zastawy! Zacznij od dużego talerza, na którym połóż miskę w innym kolorze. Nie zapomnij schować sianka pod obrusem!

Prosto, ale z klasą

Na uroczystej kolacji nie może zabraknąć niecodziennych przyborów. Minimalistyczne talerze ozdobią kolorowe sztućce. Sięgnij po modele w odcieniu złota – dodadzą świątecznemu nakryciu dużo blasku.

Pamiętaj o serwetkach

I one mogą być ozdobą. Najlepiej sprawdzą się te lniane, które olśniewają strukturą i praktycznością. Są ekologiczne i po każdym praniu stają się coraz miększe. Nie przejmuj się wymyślnym składaniem – wystarczy je złożyć i związać sznurkiem. Dodaj gałązkę, laskę cynamonu, pierniczek lub szyszkę, a stylowa (i prawie darmowa!) dekoracja gotowa.

Kieliszki

Napoje pięknie zaprezentują się w przezroczystym szkle – w końcu odcień trunków też ma znaczenie. Delikatne kształty świetnie zaprezentują się również na co dzień. Dobrze mieć w zanadrzu kieliszki do czerwonego i białego wina, a także szkło do szampana.

Delikatne dekoracje

Jeśli na stole zostanie trochę miejsca między półmiskami, uzupełnij je minimalistycznymi świecznikami, wazonami i tematycznymi ozdobami – gałązkami, szyszkami...

Wygoda na pierwszym miejscu

Oprócz stołu weź pod uwagę również krzesła. Jeśli pragniesz zrobić wrażenie na gościach, połóż na siedzeniach miękkie futerka. Goście wygodnie rozsiądą się przy stole i poczują jak w górskiej chacie.